Zdeněk STROMŠÍK v Calelle šokoval tréninkovými časy !!!

Reprezentační kemp v katalánském letovisku Calella zítra končí. Z pohledu "Vlčí smečky" byl opravdu úspěšný a my můžeme do sezony, která je před námi vstupovat se zdravým optimismem!!

V minulém článku jsem psal o rychlostní formě Kateřiny VÁVROVÉ, která by  ráda splnila limit opravňující ji k účasti na evropské kvalifikaci Olympiády mládeže v ažerbajdánském Baku. Kačka tady udělala velký kus poctivé práce a pokud jí vydrží zdraví, může požadované limity atakovat hned při prvních startech. Kaččin běžecký projev se velice líbil i dvojnásobné mistryni světa a světové rekordmance Jarmile KRATOCHVÍLOVÉ.Legenda české atletiky tu s námi strávila celý pobyt a zastřešovala trénink svých dvou svěřenkyň.

Kačce skvěle sekundovala a při náročných trénincích pomáhala Simona SEDLÁČKOVÁ a za to jak odhodlaně a s jakou vervou přistupovala k tréninkovým jednotkám si zaslouží můj obdiv a velký respekt.

To co ale dnes při tréninku rychlostní vytrvalosti předvedl  český juniorský rekordman a nejrychlejší český sprinter roku 2013 Zdeněk STROMŠÍK mi dnes a všem přítomným  na stadioně, kteří jeho běh viděli, doslova vyrazilo dech. Zdeněk který po náročném soustředění na Kanárských ostrovech, působil ze začátku trošku unaveným a rozpačitým dojmem se lepšil den ode dne a bez ohledu na únavu jeho forma rostla doslova před očima. Dnes dopoledne završil své počínání nejlepším tréninkem rychlostní vytrvalosti  své dosavadní kariéry, když za ideálních klimatických podmínek doslova  prolétl dva měřené úseky v časech světové úrovně. Nejdřive šokoval stodvacítkou na betovém, ale velice rychlém mondu za 12,14 s a aby to nebylo málo, tak o 12 minut později prolétl 150 m za neuvěřitelných 15,03 s !!!!  A k tomu opravdu netřeba žádného dalšího komentáře.. Snad jen, že pokud Zdendovi,na kterého po návratu do vlasti čeká maturitní zkouška vydrží tato excelentní rychlostní forma i nadále nemůžu vyloučit, že datum prvního startu, který jsme plánovali až na 17.května posuneme o jeden či dokonce dva týdny dopředu. Tak zítra ještě přečkat téměř 24 hodinovou, náročnou cestu zpátky busem a pak vlakem, zregenorovat, doladit a pak už budeme jen netrpělivě vyhlížet první ostré starty v pomalu se rozbíhající letní sezoně 2014  !!

 

J.V. 20.4.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved