Trénink "specky" dopadl na výbornou !!!

Dnešním dnem se náš pobyt tady na Gran Canaria zlomil do druhé poloviny a kluci mají za sebou asi nejnáročnější trénink , jaký jsme doposud tady absolovovali. Po včerejších tempových úsecích v přilehlém nádherném parku, čekalo kluky první a poslední odpolední volno, které využili, dle vlastní chuti. Někteří chytali bronz u hotelového bazénu, jiní "pařili" na compu a někdo jen tak usnul hlubokým spánkem a regeneroval síly na hotelovém pokoji. Už včera večer jsem kluky  upozorňoval, aby to s večeří nepřeháněli. Jídla je tady mimochodem opravdu přehršel a moje dieta, šla znovu do kytek, poněvadž nelze jednoduše oddolat. Nad záplavou provoněných steaků, mořské havěti, kterou zbožňuji, či závěrečným desertem v podobě flambovanného banánu s vanilkovou zmrzlinou a čokoládovým mouse, by podlehl i někdo s mnohem větší vůlí, než je ta má, rok od roku chabější.... :-)

Ale k tréninku..... Vašek s Tomem Bočkem, jsou od příštího roku juniory druhým rokem, Tom Vondráček dokonce juniorskou kategorii opouští a Zdeněk Stromšík do ní naopak vstupuje. Zkrátka už jsou to "velcí kluci" a tak, některé tréninky už jsou ostřejší. Specialisté čtvrtkaři absolovovali 5 třístovek s 8 minutovým intervalem a zvládli to obdivuhodně, Zdeněk Stromšík při 4 dvoustovkách se stejným intrevalem, vypadal ´ještě lépe než před rokem v Tunisu a to jsem si tehdy myslel, že překoná český halový dorostenecký rekord. Dodnes si myslím, že nebýt  jeho nešťastného lednového zranění, tak se i tak stalo.

Není se co divit, že kluci vzbudili i respekt u závodnic slovenské reprezentace sester Velďákových i jejich trenéra Radoslava Důbovského, kteří se stejně jako my v Maspalomas připravují na novou sezonu. Jana Veld´áková je vynikající dálkařka s osobním rekordem 672 cm a finálová účastnice MS v Osace, její sestra Dana má osobní rekord v trojskoku 14,51 m a je finalistkou MS v Berlíně a na letošním halovém ME v Paříži obsadila vynikající 3. místo. Tak držíme slovenským sestrám palce, ať se jim příprava vydaří a v příští náročné sezoně roku 2012, zaznamenají takový úspěch, jaký si přejí..

 

J.V. 8.12.2011

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved