Architektonické skvosty Barcelony nás opět okuzlily....... 

Poté co jsme ukončili mikrocyklus náročným sobotním tréninkem speciální vytrvalosti, čekal na nás dnes zasloužený odpočinkový den, který většina skupiny využila  k výletu do nedaleké Barcelony, která má vždy co nabídnout. Do katalánské metropole neodcestovala jen Kačka Vávrová, která upřednostnila regeneraci u moře, před přece jen poměrně náročným celodenním výletem. Kačka si Barcelony dostatečně užila v minulém roce, ale pro Štěpánku, Majku i Vaška, kteří tuto architektonickou krásku navštívili vůbec poprví, to byl jistě úžasný zážitek.

Hlavní město Katalánska, které v celé aglomeraci čítá více jak 3 miliony obyvatel, nelze samozřejmě dopodrobna poznat ze jeden jediný den a tak musí člověk řáddně plánovat a vybírat co všechno chce vidět a neošoupat si nohy na kost. My začali u asi největší atrakce Barcelony a tím je chrám Sagrada Familia, nejznámnější dílo Gaudího. Stále nedokončené mistrovské dílo, byť obklopeny jeřáby, uhrane jistě všechny návštěvníky , kteří spatří monumntální stavbu, která se stala symbolem Barcelony. 

Pro nás jako sportovce bylo téměř povinností navštívit olympijský areál na hoře Montjuik, kde se v roce 1992 konaly olympijské hry a, kde se  před 3 lety představil i Zdeněk Stromšík na juniorském Mistrovství světa. 

Poté jsme vyrazili od sochy Kryšofa Kolumba proslulou třídou Las Rambla a toulli se gotickými uličkami až ke druhé barcelonské  katedrále Svaté Eulálie, která leží uprostřed gotické čtvrti. Katedrála byla postavena ve 13.-15. století . Václav a já jsem výtahem vyjeli  až na její střechu a odtud byl na Barcelonu skutečně výhled přenádherný.

A pak už zbyl čas jen na krátké osvěžení a malý snack a jelo se obohaceni o nové zážitky zpátky do Lloret. Zítra už na nás zase čeká běžný tréninkový den :)

J.V. 12.4.2015

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved