V Tatrách zatím běží vše na jedničku !!!

Stejně jako v minulých letech, ani letos jsme nemohli v naší přípravě vynechat  tradiční destinaci Štrbské pleso. Ve Vysokých Tatrách  poté, co odstartujeme přípravu v Uherském Hradišti a Jablonci, pokračujeme kondičním soustředění ve vysokohorském a impozantním prostředí slovenských velehor a i letos se nám model tento model velmi osvědčuje.

Okolí Štrbského plesa nás letos přivítalo nádherným babím létem a přírodní scenérie jsou opravdu překrásné. V takových podmínkách se trénuje s nadsázkou skoro samo, s čímž by jistě všech přítomných 13 členů Atletiky s radostí nesouhlasilo, nicméně je skutečností, že mladí atleti a atletky se doslova překonávají v tréninkových výkonech a to i těch "měřitelných". Samozřejmě, že zde nepřekonáváme žádné rekordy v oblasti rychlosti, nebo síly ale oblíbené horské tůry absolovujeme doslova v kvapíkovém tempu.

Na tu tradiční, ze Štrbského plesa přes Bystré sedlo a  Furkotskou dolinu zpátky na Štrbské potřebovali letos členové ASR pod vedením Martina Michalského méně jak 6 hodin. Já jsem letos zvolil za doprovodu manželky a psa Bárnyho alternativní trasu na Ostrvu a z těch nekonečných serpentim vedoucích k vrcholu se mi málem zatočila hlava, ale všichni jsme vrchol zdolali, včetně Bárnyho, který si v 10 měsících svého života vytvořil výškový rekord 1984 metrů nad mořem !! Oproti Bárnymu, který by nejraději pokračoval po Tatranské magistrále minimálně dalších 30 km pochodu, já volil cestu zpáteční, přes Popradské pleso, zpátky k penzinu Pleso, kde jsme ubytovaní. Promiň Bárny, až někdy jindy, v lepší kondici 

V základech se otřásal také rekord trasy od Hotelu FIS k chatě Pod Predným Soliskem. 500 metrové převýšení letos nejlépe zvládl Adam Zelinka, který časem 24:14 min zaostal jen 16 sekund za loňským "rekordem" Vaška Vlčka, který stále ještě doléčuje nepříjemný zánět achilovky a do Tater s námi nakonec na doporučení doktora Neumanna raději ještě neodcestoval. Vše je ale snad na dobré cestě a i Vašek se snad již brzy bude moci obout do tréninkové přípravy naplno.

K velkým tréninkovým lahůdkám patří i ranní výběhy, ale také výběhy kopců, i když letos jsem měl poprvé pocit, že to všichni zvládli s velkou noblesou , až jsem se lekl, zda netrénujeme málo. Ale to určitě ne, na některých bylo velké vyčerpání v řídkém horském vzduchu přece jen znát....

Úbytek sil  unaveným mladým organismům , ale  rychle doplní vynikající strava hotelu Pleso, včetně regeneračních procedur. A tam, kde nestačí wellnes našeho penzionu, nastoupil akvavaprk v nedalekém Popradu, který jsme včera po 3 hodinách opustili jako znovuzrození .

J.V. 13.10.2014 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved