Zdeněk i Kačka ve slušivé formě !!!

Zdeněk STROMŠÍK i Kateřina VÁVROVÁ se včera na pražském mítinku PRAGA ACADEMICA, prezentovali v blyštivé formě. Poprali se velmi brilantně nejen s ne příiš příznivým počasím, ale i s kvalitními soupeři. Zdeňkovi se navíc podařilo v přímém souboji porazit hlavní hvězdu včerejšího večerního Memoriálu Martina Šimánka Šimánka Adriana Griffita z Baham, který se pyšní osobním rekordem z loňského roku 10,11 s (!!) s, mimojiné člena bahamské reprezentační štafety.

Ne všecchno se ale podařilo. O hodinu dříve než se běžely stovky nastoupila Kačka i Zdeněk jako členi reprezentačních štafet.Áčková,  seniorská s finišmanem Zdeňkem v improvizovaném složení do cíle nedoběhla, když ztroskotala předávka na posledním úseku. Juniorské štafetě děvčat se vedlo lépe, holky běžící ve složení Kaiserová- Šuhájková-VÁVROVÁ-Bendová zaběhla velmi slušný čas 45,76 s, nicméně na požadovaným  limit, který by jim umožnil účast na MEJ chybělo bohužel 21 setin. Na startu se objevil i slovenský štafetový kvartet s Majkou ŠIMLOVIČOVOU na 4. úseku a doběhl do cíle na 4. místě v čase 47,51 s , 4 destiny za slovenským národním rekordem .....

Stovka to byla jiná parádka. I přes skutečnost, že po prudké bouřce klesla teplota o 10 stupňů, v drobných intervalech jemně pršelo se atleti a atletky museli potýkat se silným protivětrem, zejména nejsilnější běh žen, ve kterém běžela i Kačka. Ta nakonec v silné konkurenci českých a nejlepších slovenských sprinterek doběhla v protivětru -2,3 m/s na parádním 4. místě, když před sebe putila jen nejrychlejší Česku současnosti Barču Procházkovou (USK) 11,89, Slovenku Alex Bezekovou 11,91 s a Helču Jiranovou, která dosáhla shodného času jako nejrychlejí Slovenka .Subtilní atletka ze Slovácka, od dubna běhající v dresu brněnského Olympu dosáhla času 12,06 s a poradila si jak z finalistkou halového mistrovství světa v americkém Potschefstroomu slovenskou reprezentantkou Ivetou Putalovou 12,14 s. Znovu si poradila s českou reprezentantkou z Vítkovoc Janou Slaninovou 12,20 s a s náskokem 34 setin do cíle doběhla do cíle dříve i než Martina Hofmanová z USK , která letos už zapsala čas 11,90 s .. Jen to počasí a zejména výkony silně ovlivňující vítr, mohlo atletkám víc přát.

Pochlapil se Zdeněk STROMŠÍK.... Ten za účasti kompletní české i slovesnké sprinterské špičky, včetně národních rekordmanů Veleby a Volka, doplněné o 2 velmi kvalitní sprintery s černou barvou kůže Adriana Griffita z Baham a Senegalce Joshe Swaraye opět předvedl velmi kvalitní běh. Oproti Turnovu se mu tentokrát podařil start a až do 80 metrů vedl a až v posledních 20 metrech se před něj posunul halový vícemistr Evropy Johny Volko. Nakonec byl nejrychlejší Slovák všech dob v cíli první za 10,39 s, na druhém místě doběhl právě Zdeněk v čase 10,43 o 6 setin sekundy před Adrianem Griffitem z Baham. V kvalitně obsazeném běhu jako 4. do cíle dospurtoval Dominik Záleský, ve shodném čase 10,52 s doběhl Jan Veleba. Na Senegalce Joshe Swaraye ze Senegalu zbylo za čas 10,56 s až 6. místo. Přitom tento borec umí 60 m za 6,67 s a 100 m za 10,20 s !!!!.Sedmý doběhl další z Čechů a člen reprezentační štafety Marcel Kadlec za 10,73 s. Ve druhém běhu ještě lépe než Kadlec, běžel talentovaný Kolíňák Štěpán Hampl, který zaběhl 10,70 s.

Škoda počasí, Zdeněk má vynikající formu, která by měla vygradovat na MČR v Třiinci a při ME družstev ve francouzském LIlle. Obecně se běhalo oproti minulým závodům o cca 2 destiny pomaleji a tak si každý je schopen spočítat na jaké úrovni se Zdeněk pohybuje. Navíc cenné skalpy kvalitních sprinterů, včetně Griffita je velkým povzbuzením do důlěžitých dnů a týdnů, které jsou před námi....