Kačka si v O2 aréně přičichla k velké atletice !!!

Důstojně se rozloučila mladinká patnáctiletá sprinterka z Uherského Hradiště s letošní halovou sezonou. Kačku VÁVROVOU nakonec pořadatelé největšího domácího halového mítinku  PRAHA INDOOR nasadili do  prvního běhu ze dvou rozběhů  šedesátky hlavního programu a tak si talentovaná subtilní sprinterka mohla užívat  naplno početnou diváckou kulisu, bezprostřední blízkost atletů a atletek světového formátu, televizních kamer čí poprvé i startovního čísla na které zářilo Kaččino jméno   A nejrychlejší žákyně roku 2013 se z toho s prominutím nepodělala, závod si užívala a i i 2 dny po náročném víkendu  předvedla v závěru velice solidní výkon.

Pořadatelé mají po úterku za sebou  vydařenou generálku na halové Mistrovství Evropy 2015, které se bude konat přesně za rok v největší české sportovní aréně. Početná divácká kulisa viděla 10 dnů před zahájením MS v Sopotech dva evropské rekordy, řadu nejlepších světových výkonů roku a skvělou zábavu, kterou si užívali v O2 úplně všichni.

Pro nás může být potěšující, že pořadatelé vybrali z našehosdružení ATLETIKA S RADOSTÍ, konkrétně z "Vlčí smečky" hned dva sporotvce, kteří měli možnost startovat na skvěle obsazeném mezinárodním mítinku. Zdeněk STROMŠÍK nakonec z důvodu nemoci, která bohužel naplno propukla v den domácích přeborů, musel svou účast oželet, zato Kateřina VÁVROVÁ si skvělou atmosféru moc a moc užívala.

Kačku nasadili pořadatelé hned do prvního běhu šedesátky hlavního programu. Mimo vynikajících českých sprinterek jako Klárky Seidlové, která získala překvapivou bronzou medaili na loňském juniorském mistrovství Evropy v italském Rieti, či dvojnásobnou vítězku obou sprinterských disciplín na MČR do "22" let Martinu Schmidovou nechyběly na startu ani sprinterky vskutku světového formátu. V 1. rozběhu ve kterém běžea Kačka to byla například Norka s černou barvou kůže Enzine OKPARAEBO, která se může pyšnit napřiklad stříbrnou medailí z HME v Turíně či bronzem z Paříže. Skvělou sprinterkou je i Jamajčanka Aleen BAILEY, členka zlatého olympijského sprinterského kvartetu z Athén a stejný kov si odvezla tato skvělá atletka z Karibiku i z Mistrovství světa , které se konalo v Berlíně... No tak to jen namátkou s kým vlastně naše mladinká sprinterka se postavila za startovní bloky.

Uvolněná Kačka bez zbytečného respektu vylétla ze startovních bloků jako blesk ve druhé nejrychlejší reakci ze všech konkurentek (0,139) a v prvnívh 20 metrech dokonce bojovala o vedení !!! Posléze už výrazně lépe silověji připravené závodnice šly do čela před Kačku, která ale nechtěla prodat kůži lacino a do poslední chvíle bojovala s vítkovickou Adélkou Chválkovou a Martinu Schmidovou o 6. místo. Nakonec byla Chválková v cíli o 6 setin rychlejší, čas Kačky 7,79 s ale na Martinu Schmidovou, která umí stovku pod 12,00 s to s jednodesetinovým náskokem stačilo....

Kačka tak důstojně zakončila halovou sezonu, kterou negativně ovlivnil jen 14 denní únorový výpadek. Nebýt jeho bronzová medailistka z her EYOF v Utrechtu by se s halovou sezonou loučila pravděpodobně ještě kvalitnějšími výkony, než již tak výbornými osobními halovými rekordy, kdy zaběhla šedesátku za 7,63 s a dvoustovku za 25,13 s !!!

(Kačka na 85 min 27 s v 1. dráze vzdálenějí od kamery)

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved