Zdendovu zdravotní indispozici ve stovkovém finále vykompenzovalo částečně fantastické 5. místo Tomáše Bočka ve finále nedělní dvoustovky !!!!!!

Pražský Eden, který hostil letošní MČR dvaadvacítek nás v sobotu přivítal opravdu velice nevlídným počasím. Značný chlad okolo 14 C a vytrvalý déšť, skrápěl po celý odpolední blok atletický ovál a na výkonech moc nepřidal. První se na start z našich borců postavil Zdeněk STROMŠÍK v rozběhu stovky. Ve velmi silném běhu, ve kterém zvítězil ve skvělé formě běhající Pavel Maslák, úřadující mistr Evropy z trati  400 m si Zdena uvolněným během, mazácky kontroloval přímý postup z druhé pozice. Čas 10,84 s v nemaximálním úsilí ale čertovsky odporném počasí jej katapultoval rázem do role favorita. Nebylo se co divit, Zdena nastupoval do soutěže s druhým nejlepším letošním časem ze všch přítomných atletů a tak si na finále a soupeře Zdena i zdravě věřil.

Finále, které se běželo o hodinu později bylo fantasticky obsazené a nemusel by se za něj stydět ani šampionát dospělých. Nakonec v něm zvítězil Pavel Maslák v rekordu šampionátu 10,57 s , druhý doběhl účastník MSJ v Barceloně Marek Bakalár v čase  10,62 s. Zdendu Stromšíka, který ještě na 70 metrech sváděl zcela vyrovnaný souboj o  bronz se dvěma vícemistry Evropy z Noveho Sadu, Duklákama Vaškem Zichem a Lukášem Šťastným postihl v chladném počasí v závěru tratě bohužel tak silný spasmus, že do cíle už jen dokulhal a naděje na obhajobu loňského bronzu byly tytam. Je to škoda, poněvadž letos se nám zranění po celý rok vyhýbala a Zdena po návratu z MSJ oživil tréninkem rychlostní vytrvalosti i své šance na trati dvojnásobné a po jeho skvělé 150 z Olomouce, kdy časem 16,23 s zaostal jen setinu sekundy za moravským rekordem Petra Vaňka jsem věřil v jeho šance i na trati 200 metrů. Bohužel to není poprvé co Zdenu podobný problém postihl, identická situce nastala i v loňském finále šampionátu dospělých v Brně. Do budoucna to znamená mimojiné ještě intenzivnější spolupráci s kvalitním fyzouterapeutem, což je při Zdenových tělesných dispozicích nezbytná nutnost....

Na pražský Eden bude určitě raději vzpomínat Tomáš BOČEK. Ten už v sobotním rozběhu čtvrty, kdy mu finále uniklo jen o fous (přesněji o 3 desetiny) naznačoval slušnou formu. Nakonec z toho bylo 10. místo ale čas 50,59 s v doslova hnusném a čtvrtce absolutně nepřejícím počasí (mimo chladu a deště i nárazový protivítr na protilehlé rovnce), kdy i takoví borci jako Michal Desenský či Martin Vinš museli o finále tvrdě bojovat a nepokořili hranici 50 sekund, je vynikající. Už se moc těším až Boča v současné formě poběží čtvrtku za slušných povětrnostních podmínek.... To co ale Boča v sobotu naznačil dokonal v neděli. Nejen že časem 22,65 s postoupil poprvé v životě do finále domácího šampionátu, ale i v něm uspěl a odnesl si v supersilné konkurenci fantastické 5, místo. Stalo se to, co pořád říkám. Postupte do finále a v něm je pak už možné všechno.... A tak tomu i bylo. Horký favorit Pavel Maslák překvapivě ulil, mostecký Benda ke startu vůbec nenastoupil a Marcel Kadlec, nebyl pro Boču dnes soupeřem. Nakonec tedy pro Boču fantastické 5. místo, když před sebe pustil jen mimo 3 Dukláků (Šťastný, Zich, Němeček) ještě účastníka MSJ Honzu Jirku z Jeseniovy!!! Páté místo na MČR "22! nejlepším  individuálním výsledkem dosavadní Bočovi atletické kariéry. Za ním zaostali a cestu do finále uzavřel Tomáš takovým borcům jakými jsou Radek Povýšil (letos 21,79 s) Slavista Míla Petrák (22,17) , Vojta Svoboda 22,36 , Martin Lecjaks (22,44) a řadu jiných závodníků s lepšími osobními rekordy než je Tomův. Vždyť Tomáš byl technickým delegátem vybrán jako úplně poslední, tedy 24., který byl ke startu připuštěn. A nakonec z toho bylo finále a v něm skvělé 5. místo !!!! VELKÁ GRATULACE, tak se má bojovat na důležitých závodech !!!!!

S rozpaky bude na letošní šampionát "22" vzpomínat Vašek VLČEK. Tomu se sice podařilo v počasí ve kterém se čerti ženily poprvé v životě porazit věčného rivala ze čtvrtky Aleše Rovenského (letos 4. v hale i venku), ale jeho pozice byla hodně těžká. V rozběhu nastoupil společně s mistrem Evropy z Helsinek Pavlem Maslákem, který nakonec kontrolovaně zvítězil v čase 49,79 s , ale i on se v drsném počasí podle svých vlastních slov nadřel jako kdyby běžel 46,0 s...... Za Pavlem skončil další Duklák Míra Burian 49,80 s a třetí doběhl Martin Vinš (50,20 s) a ten už musel čekat na výsledek, zda jeho čas bude na postup stačit. Martin již letos běžel 48,90 s i to svědčí o tom , že včerejší počasí ubíralo z výsledku minimálně 1 sekundu ..... Nakonec tedy 14. místo na "22" není pro Vaška určitě neúspěchem ale zcela jistě i cennými zkušenostmi, které v budoucnu zužitkuje. Příští rok, kdy už stejně jako Boča opouští juniorskou kategorii již bude chtít finále... :-)

Vašek pak nastoupil v neděli i k rozběhu dvoustovky, ale potíže s bederní oblastí zad mu způsobují v zatáčce problémy, přesto to Vašek zkusil, poněvadž i při neúčasti Stromši a vzhledem k příznivému losu, byla velká naděje, že by Hradiště mohlo mít ve finále dvoustovky dvojnásobné zastoupení... A to by byla při finálové účasti 6 pražských závodníků, přece jen milá vizitka :-) Tak snad se to podaří v roce příštím....