Z Olomouce si vezeme 5 osobních rekordů na podpůrných tratích !!!

Druhá část sezóny již neúprosně klepe na dveře, tuto sobotu se v Břeclavi koná už velice kvalitní soutěž a sice 2. kolo soutěže družstev dorostu a juniorů, tzv. "Gigant" a tak heslo dne velí: "dotáhnout poslední kroky v přípravě, vyladit a pak už jen závodit, závodit, závodit a prodat to co jsme natrénovali. Všichni členové skupiny během prázdnin odvedli poctivé penzum práce a už v Olomouci při Přeborech olomouckého kraje naznačili, že se můžeme dočkat dalšího vylepšení jejich osobních rekordů i v  jejich hlavních disciplinách.

Sluncem zalitá hanácká metropole nám nabídla ideální podmínky k potvrzení narůstající formy a kluci ji náležitě využili. Každý si mohl z trojice disciplín 60 m, 150 m a 300 m vybrat, dle nálady a chuti 2 z nich. Na start nejkratší 60 se postavili všichni :-). Tomáš Boča, Míra a Vašek nastoupili společně v rozběhu a přímá konfrontace nabídla zajímavý souboj Vaška s Mírou, kterou na šachovnici rozhodl ve svůj prospěch Vašek. Ten vylepšil o dalších 7 setin svůj nedávno vytvořený osobák a cílem proběhl za velice kvalitních 7,53 s. Míra na jehož start jsem se velice těšil a byl jsem velice zvědavý v jakém světle se představí po problémech se zády, které ho sužovali v poslední době, rozhodně nezklamal. Svůj osobák z ledna letošního roku vylepšil o 15 setin sekundy a jeho nový osobní rekord na této trati má nyní hodnotu 7,56 s !! Třetí na startu Tomáš Boček cítil v nohách ještě trošku únavu z náročného soustředění v Litomyšli, navíc zaspal na startu a tak se musel spokojit s výkonem 7,78 s, o 9 setin časem horším než je jeho osobní maximum.

Za hodinku po startu šedesátky nastoupili borci mimo Vaška na start stopadesátky. Škoda, že pořadatelé tentokrát nazařadili kluky do jednoho rozběhu, mohl by to být zajímavý souboj, poněvadž oba dosáhli absolutně shodného času 18,02 s !!! Tomáš překonal svůj osobní rekord o plných 19 setin a ve svém běhu získal i cenný skalp olomouckého Davida Bednáře ze stáje Zdeňka Rakowského. Tom mu odplatil porážku z letošního Přeboru Moravy, kdy na dvoustovce zaběhl David solidních 23,75. Na Mírově štíte zůstal např. Marek Bobál, který už letos s mírnou podporou větru zaběhl stovku za 11,66.... I Mirek si časem 18,02 s vylepšil taktéž osobní rekord.

Vašek si před startem čtvrtky, která ho čeká v sobotu, chtěl vyzkoušet svou formu na třístovce a potvrdit, že jeho čas z Opavy, nebyl náhodný. Po odvážném( mezičas na 200 m na ruku 23,66) a dobře rozvrženém tempu vylepšil svůj osobák o dalších 7 setin na velice solidních 37,32 s (!!)   a to je velkým příslibem pro starty na trati o 100 metrů delší.Časy ze třístovky a nedávno kvalitně zaběhlé pětistovky naznačují, že by Vašek měl běžet čtyřstovku pod hranici 53,0 s. Tak uvidíme... V nejsilnějším rozběhu zvítězil ve velice kvalitním čase 36,10 s  Radek Hrabinec, další svěřenec Milana Běloška, stříbrný   medailista   na čtyřstovce letošních halových mistráků - Tom Vondráček zaběhl 36,69 s. Až za Vaškem doběhl šumperský junior  Honza Jurásek, který už letos zaběhl čtvrtku za 52,05 s. Za Vaškem zůstal v celkovém pořadí i zlínský Kuba Stundl, který v Olomouci zaběhl 37,48 a taktéž umí čtrtku za 52 sekund a na stovku činí jeho osobák 11,31.... Cenné skalpy :-)

Závody ukázaly, že jsme na druhou část sezóny dobře připraveni, kluci se nemají čeho bát a už se těší na další starty, kdy znovu budou útočit na osobní rekordy.

J.V. 20.8. 2009

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved