Tom VONDRÁČEK běžel v Olomouci třístovku v novém oddíláku za 35,69 s !!!!

Ještě ani nezaschl inkoust na rekordní listině  a až ji musí hradištští statistici znovu přepisovat. Juniorský oddílový   rekord ACUH na třístovce vydržel předlouhých 28 let, než čas Aleše Maňáska (36,5 s) vygumoval Tomáš Boček, který v červnu tohoto roku zaběhl tuto populární nemistrovskou distanci za rovných 36,00 s a netrvalo ani 2 měsíce a jméno rekordmana se musí znovu přepisovat !!!  Novým, historicky nejrychlejším Hradišťanem na této trati je od včerejšího dne Tomáš VONDRÁČEK, který pokořil i rekord absolutní a ten byl v držení Jana ŠIKA, který v roce 1997 zaběhl ručně měřených 35,8 s . Tomáš dělal na trati po celou dobu vynikající dojem a potvrdil můj předpoklad, že z Tomáše vyroste v budoucnu vynikající čtyřstovkař !!! Už se moc těším, až na podzim zahájíme společnou ucelenou speciální přípravu na tuto trať s tímto sympatickým hradištským atletem. Tomův výborný čas vyprovokoval i oba téměř o 2 roky mladší další atlety naší skupiny a ti by rádi kvalitu tohoto času ještě prověřili. Příležitost budou mít již brzy. Vašek Vlček se po zranění kvadricepsu představí poprvé na třístovce příští úterý v Opavě, Tom Boček, který se momentálně připravuje v Jablonci nad Nisou poběží o den později v Houštce......

V Olomouci se dařilo i Zdendovi Stromšíkovi. Ten se po úspěšném představení v Hodoníně ukázal na tratích 60 m a 150 metrů.Zdena navíc působil už mnohem odpočatějším dojmem, bohužel s krásným letním odpolednem znovu nespolupracoval, letos tolik nevyzpytatelný vítr. Při 60 metrové trati vál do protivky o síle 1,8 s a tak čas 7,11 s při nepříliš dobrém startu není špatným počinem. Bohužel ještě mizernější start předvedl Zdenda na stopadesátce. Po startu šel stejně jako v Hodoníně na všechny čtyři,  až Zdendu podezírám, že se příliš často dívá v TV na kanál Animal Planet a při pozorování superrychlých gepardů dosahující rychlosti až 120 km v hodině, chce odkoukat něco z jejich techniky běhu. Zdena, který je čerstvým moravskoslezským dorosteneckým rekordmanem na této trati  zaběhl nakonec 16,66 s což byl na setinu přesně starý rekord Lukáše Mila.... Nebýt kolize na startu mohl být ale jeho čas výrazně lepší a nedávný rekord by se otřásl v základech. Úkol  pro příští závody tedy zní: běžet jen po 2 končetinách, pokud možno dolních !!!

Ostatním členům, skupiny se již dařilo méně. Radek Hrabinec se i na třístovce přesvědčil, že v oblasti rychlostní ani speciální vytrvalosti to není letos to pravé ořechové. Čas 38,10 s je přesně 2 sekundy za jeho osobním rekordem z roku 2009. Je zřejmé, že Radkova síla bude v budoucnu, již vzhledem k jeho somatotypu, ležet na nejkratších sprinterských tratích a tento výborný 22 letý sprinter  osobními rekordy na 60 - 6,96 a stovce 10,90 s nemusí po kvalitní podzimní a jarní přípravě říct zdaleka poslední slovo.V konkurenci ostatních členů skupiny, kde v dobrém nikdo nikomu nic nedaruje, je značný předpoklad, že se to tomuto poctivému atletovi povede !!!

Na žákyni Simoně Sedláčkové byla včera až příliš znát doznívající únava ze soustředění z minulého týdne. Na 60  i přes metrový protivítr zůstala časem 8,65 s hluboko za svými možnostmi, na stopadesátce sice dosáhla druhého nejrychlejšího času své krátké atletické kariéry, ale Simča chtěla víc než včerejších 20,77 s. Jsem si jist, že  únava brzy odezní, a Simča nám  všem ukáže na co skutečně má !!!

Barča Ohnoutková se na třístovce odvážně rozběhla, snad až přílis odvážně. Mezičas ze dvoustovky 28,5 s by byl výrazným překonáním jejího osobního maxima na této trati. Není se proto co divit, že poslení stovka za 18,0 už musela hodně bolet a i když je čas 46,60 s Barunčiným vylepšeným osobním rekordem, spokojena nebyla. Nicméně Bára dělá na tréninku dobrý dojem a to už by se konečně mělo projevit i na její výkonosti, zejména na její hlavní trati a tou zatím zůstává půlka...

J.V. 18.5.2011

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved