Adam vyměnil kulatý nesmysl za tretry....

Již v minulých týdnech jsme na našich stránkách naznačovali, že jsme v našem středu přivítali novou oporu. Adam ZELINKA má za sebou úspěšně svou atletickou premiéru a tak již není žádný důvod, abychom jeho jméno nadále skrývali.

Z fotbalového protředí na doporučení mé bývalé svěřenkyně Blanky Španělové zavítal na atletický stadión, zcela určitě nesporný atletický talent, jakým bezesporu Adam je. A musím říci, že v nejvyšší čas, vždyť sympatickému mladíkovi  je už 23 let. Za normálních okolností bych dotyčnému asi poděkoval za zájem a rozloučil se s ním. Nicméně Adam vypadal velmi přesvědčivě, když mi sděloval jaký čas běžel, když se rozhodl se svým přítelem v nočních hodinách otestovat svou formu na atletickém stadionu měřenou dvoustovkou a svou šanci u nás nakonec dostal. Po prvním tréninku bylo zřejmé, že Adam si nevymýšlel a já jej rád pozval na další trénink.

Po dobu dvou měsíců co s námi spolupracuje, nevynechal jediný trénink, ba naopak v době mé nepřítomnosti, když jsem pobýval na soustředění na Kanárských ostrovech a ve španělské Calelle, si vyžadoval skre vzkazy na sociální síti tréninky navíc. Takový přístup je vždycky chvályhodný, i když musím někdy Adama trochu brzdit, poněvadž co tak dlouho zameškával, nelze dohnat za 3 měsíce.....

Píši "zameškával", ale Adam určitě nebyl tím mladým klukem, který se někde flákal. Již v 10 letech začal s fotbalem ve Starém Městě a přes Otrokovice a Hluk se dostal do Slovácka, kde nastupoval za béčko a také za uherskohradištskou juniorku. Závěr své fotbalové kariéry strávil v Rakousku a pak se už konečně objevil na atletické dráze. Ostatně šel podobnou cestou  jako Zdeněk STROMŠÍK , ten ale rozhodnutí pr "královnu sportů" učinil již v 15 letech..

Zdá se ale, že zatím Adam nemusí svého rozhodnutí litovat. Hned první svůj atletický start přetavil ve vítězství a  čas11,23 s na stovce při prvním startu hovoří za vše. Vůbec bych se nedivil, když ještě letos poběží Adam pod 11,00 s !! Do budoucna bude mít ale štíhlý šlachovitý mladík políčeno na jednu z nejtěžších atletických distancí a tou je 400 m. Zásobu maximální rychlosti má bezpochyby solidní a z fotbalu si přinesl velice slušný vytrvalostní základ. Teď jen nesmí být Adam příliš jen netrpělivý. Čtvrtka je náročná disciplína, která si žádá důkladnou přípravu a já bych mu jí nerad prvním startem znechutil :D :D

J.V. 4.5.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved