Nejmladší členka Atletiky s radostí se jmenuje Kateřina Vávrová

Doplňovat mladou krev je potřeba, ale já měl tento rok  poté co  do skupiny  přišli  dva nadějní sprinteři Radek Hrabinec a Tomáš Vondráček pocit, že se kruh uzavřel a v dohledné době více nové tváře přijímat nebudu. Nicméně ve svém hledáčku jsem od letošní Olympiády dětí a mládeže měl mladou talentovanou slečnu, která mne nakonec svými výkony v podzimní části sezony natolik přesvědčila, že jsem rád své původní rozhodnutí pozměnil. Jednak bude mít ve skupině druhá žákyně Simča Sedláčková k sobě skvělou sparingpartnerku a také Kačka disponuje nesporným  atletickým talentem, který by bylo škoda nevyužít.

Dnes teprve 13 letá Kačka VÁVROVÁ, začínala s atletikou hodně brzy, již před 5 lety u trenéra přípravek Lubomíra Tomečka. Poté působila dlouhý čas ve skupině Jendy Horáka a tam se jí dostalo a to se nezmění ani v budoucnu především všestranné přípravy už s ohledem na její nízký věk. Nicméně některé Katčiny výkony z letošního roku naznačují, že by Kačka mohla pozlobit své soupeřky i v kategorrii starších žákyň , do které příští rok přestupuje.

Nejhodnotnějšího výkonu dosáhla v tomto roce tato pořád ještě mladší žákyňka v běhu na 300 m, když v Uherském Hradišti při MMaS ml. žactva družstev vyhrála v novém osobním rekordu 44,42 s a tímto časem je v  tabulkách 8. nejlepší žákyní České republiky !!! Kateřina disponuje i slušnou vrozenou rychlostí a v letošním roce běželo 60 za 8,56 s  a s těsně nedovolenou podporou větru (2,1 m/s) dokonce 8,44 s !!!!  Výsledky jsou o to cenější, že mladá atletka je všechno jiné, jen ne akcelerovaná dívka. Kdo ji zná ví, že Kačka je subtilní, křehké stvoření, až se člověk diví, kde se ta energie v ní bere.

Poté co Kačka s námi absolovovala první soustředění ve Vysokých Tatrách se zdá, že má chuť v atletice něco dokázat. Pokud ji vydrží dosavadní píle a chuť do práce. nové osobní rekordy na sebe nenechají dlouho čekat.......

J.V. 10.11.2011

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved