Olomoucká hala žactva...

...v letošním roce již druhá, skončila opět, tentokrát  dvojnásobným vítězstvím Kateřiny VÁVROVÉ. Ta brala závod v olomouckém tunelu jako součást kvalitního tréninku s možností běžet v tretrách a poprvé se představila i na trati 60 m překážek. Kačka absolovovala dnes celkem 4 šedesátimetrové běhy (2 x běžela 60 m hladkou a 2 x s překážkmi).

V běhu na 60 m zcela osamocena a bez vážné konkurence, běžela v rozběhu i ve finále absolutně shodný čas 7,98 s. Kačka i dnes dokázala, že je schopna v současné formě běhat pod 8,00 s i na požádání, letos  tomu bylo již pošesté a podařilo se jí to při jejím každém letošním startu. To se nepovedlo doposud žádné jiné české žákyni a i to je důkazem proč v tuto chvíli kraluje časem 7,85 s českým tabulkám.

Kačka se velice těšila i na svou překážkářskou premiéru na halové mistrovské trati. Po velice skoromné překážkářské přípravě zaběhla Kačka při svém prvním životním startu na této distanci,  nejprve velice solidních 9,53 s a ve finále pak pro mnohé překvapivě zvítězila v čase jen o 3 setiny horším něž zaběhla v rozběhu. I když samotná technika přechodu překážek nesla ještě řadu nedostatků, podstatné ukoly Kačka splnila beze zbytku. Slušný náběh v rychlosti na první překážku na 8 kroků zvládla, stejně jako bezchybný 3 krokový rytmus mezi překážkami. Kačka by se tímto časem určitě nominovala i na domácí žákovský šampionát a tvrdě si řekla o nominaci na červnové LODM, kde po absenci 150 a 300 metrové trati se pro ni nabízí další možnost, reprezentace Zlínského kraje. V tuto chvíli se rázem po svém premiérovém startu stala nejrychlejší žákovskou překážkářkou kraje....

Nyní čeká Kačku zasloužené 2 dny odpočinku, v pátek jen lehčí rozcvičení a v sobotu pak již první vrchol halové sezony Mistrovství Moravy a Slezska. Kačka by měla o titul moravské šampiónky bojovat v nejkratším hladkém sprintu a svou letošní premiéru by si měla odbýt i na třístovce.

J.V. 5.2.2013

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved