Letošní domácí šampionát žactva se konal v kontroverzním termínu na malebném stadionu v Novém Městě nad Metují. Po oba dva dny jej provázelo nádherné počasí končícího léta s příjemnými teplotami a tak na stadionu panovala velice přátelská a pohodová atmosféra. To se určitě muselo líbit i našim mladým hradištským atletkám a jednomu atletovi, pro které byla již samotná účast na šampionátu velkým zážitkem a jistě je podpoří v jejich dalším úsilí, stát se skutečnými sportovci, pro které "královna sportu" zůstává láskou na celý život.

Z naší skupiny si odbyla svou premiéru mladinká Simona SEDLÁČKOVÁ. Simča se nominovala k běhu na 60 metrů a do Nového Města nad Metují jela sbírat především zkušenosti, které hodlá v budoucnu náležitě zúročit. Simoně se z velké konkurence převážně starších soupeřek nerozklepala kolena a i přes nepříliš povedený start zaběhla v mírném protivětru pro Simču solidních 8,44 s a v početném 30 členném poli skončila celkově na 21. místě přičemž za sebou nechala několik děvčat s lepšími osobními rekordy než má ona ( jen namátkou Sýkorová 8,24 /8,65 ,Kubištová 8,25/8,46 s,Stojanovičová 8,24/8,78 s,Bartošová 8,17/8,64  a další..)  Z výsledků je tedy zřejmé, že se Simona v rámci svých současných možností nezalekla starších a zkušenějším soupeřek a to je skvělá deviza do budoucnosti. K postupu do meziběhu mezi nejlepších 16 chybělo Simoně včera pouhých 9 setin..... Simonino zaujetí pro atletiku je velké, tréninková morálka vzorná a míra talentu značná, takže pochybuji, že by ambiciozní Simoně včerejší výsledek v individuální disciplíně postačoval i pro příští léta. Její osbní cíle budou ležet hodně výše a vsadím se, že tomu tak bude už v příštím roce

Velice hezký výsledek si z východních Čech odváží štafeta žaček.Trojlístek žákyň - prvoročaček, doplněný  dokonce jednou žákyni mladší, vyhrál překvapivě svůj rozběh a celkově skončil časem 31,77 s na hezkém 8. místě. Holkám se poměrně dobře podařily předávky, které trénovaly jen v posledním týdnu před mistrovstvím a vzhledem k jejím osobním maximům na 60 dosáhly nečekaně dobrého indexu techniky předávek (cca 2,7 s) což je posunulo v 18 (!!)členém poli štafet hodně dopředu, před štafety, které tvořila děvčata s výrazně lepšími osobními rekordy. Na medaili bylo třeba běžet cca o 1 sekundu rychleji a to v příštím roce, pokud holky u atletiky vydrží, bude ležet rozhodně v jejich možnostech...... Úspěšný kvartet běžel ve složení: Míša KOTASOVÁ, Kačka VÁVROVÁ,Simona SEDLÁČKOVÁ a Barča SLEZÁKOVÁ.

J.V.4.9.2011

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved