Kačka válí dál a Vojta Karásek s Tomášem Dostrašilem jsou zpět. To jsou hlavní dvě zprávy ze včerejšího prosluněnéno dne na Houšteckém stadionku.

Po nepříjemném zranění lokte se na závodní dráhu vrátil Tomáš Dostrašil. Při druhém startu na juniorské stodesítce bylo vidět, že potřebujeme doladit techniku a Tomáš by se mohl vrátit na úroveň osobního rekordu, kde zkraje května začal.

Vojta Karásek po zranění zadního stehna je také zpět ! Pro první start jsme zvolili nejdelší sprinterskou trať - čtvrtku. Ta v minulosti ve Vojtovi vyvolávala vždy velký respekt. Musím říci, že včera jsme byl s Vojtovým přístupem naprosto spokojen. Na start nastoupil odhodlaně a na trať vyrazil odvážně. První dvoustovka za cca 22,9 a třístovka za 36,9 naznačovaly, že by to nemuselo být špatné. V cílové rovince Vojta nevytuhnul úplně, ovšem síly docházely. Konečný čas 51,51 je pro Vojtu velmi dobrým výchozím bodem pro tuto trať. Samozřejmě se jedná taktéž o nový osobní rekord. Sám Vojta byl se svým během spokojen a jistě se těší na další starty na této trati.

No a to nejlepší nakonec !
Kačka Hornová opět předvedla nádherný koncert ! Krásný part na stovce, vystřídalo úžasné sólo na dvoustovce ! Na stometrové trati porazila kvalitní sprinterku z Kolína Janu Novosadovou (letos stovka za 12,30 a dvoustovka za 25,45) a podlehla pouze Katce Hýskové (12,47).
Čas 12,64 nebyl sice osobním rekordem, ale ten jsme měl od Kačky slíben až na dvoustovku !
A Kača své sliby plní ! Na dvoustovce v ideálním atletickém počasí za bezvětří, předvedla nádherný sprintérský souboj právě s Janou Novosadovou. Ten nakonec vyhrála o dvě setiny v neuvěřitelném novém osobáku 25,58 !! Zlepšení o půl vteřiny. V cíli se pak zaleskly v očích vděčné Kačky i slzičky štěstí.
Už jsem toho o té pracovité dívce letos napsal hodně a rád o ní budu psát dál a dál v souvislosti s jejími zlepšeními. Kača si ta slova uznání zaslouží !

V neděli se představí na krajských přeborech Karolína Kořínková a tak věřím, že další čláek bude také nadmíru optimistický.
Takže andílci GO !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved