Klára a Amča se při Jablonecké hale blýskly skvělými výkony, překonávaly osobní rekordy !

Klárka Michalská už v týdnu při halové středě, dokázala stlačit svůj osobní rekord na 60 m. překážek pod hranici 9 vteřin. Což je hranice kvality na této trati.

S novým osobním rekordem 8,96 nastupovala do rozběhu vedle současně nejlepší české překážkářky Lucie Škrobákové. Po startu malinko zaváhala - pak se však již rozběhla naplno. Na předposlední překážce měla kolizi s překážkou přetahovým kolenem (dnes krásná tmavá modř) s vypětím sil dokázala překonat poslední překážku a do cíle dolétla za Luckou.

Čas 8,71 nový osobní rekord !!  Tento čas ji momentálně zařadil na první místo v juniorských tabulkách a to před takové skvělé překážkářky jakými jsou například Jana Sotáková, Nikola Řehounková či Lucka Koudelová.
Letošní halovou sezonu začínala Klára s osobním rekordem 9,23 k dnešnímu dni se dokázala zlepšit o více jak půl vteřiny. Upřímně, v čas 8,71 jsem před sezonou nedoufal ani v nejmenším. Je to čas, který je jen o setinu horší času, který běžela na této trati v juniorských letech dnes česká rekordmanka na 400 m př. Zuzana Hejnová.
Zdá se, že dlouhodobá a systematická práce se pomalu začíná ukazovat na výsledcích.

Klára však v překonávání osobních rekordů nehodlala v ten večer ustat. A tak za dvě hodiny po překážkách se pustila na trojskokanském sektoru do odvážného souboje s momentální českou jedničkou Lucií Májkovou (13,07) či Gabrielou Vaculovou nebo Šárkou Buranskou.
I přes únavu z dlouhého odpoledne, zpoždění soutěže o 45 minut a modré koleno se Klára vyhecovala hned v prvním pokusu k pěknému skoku 12,42 - nový absolutní osobní rekord. Škoda, že v druhém, velmi nadějném pokusu se Kláře podlomila noha a tak z toho bylo jen doskočení do písku za 12,30. Další skoky již byly poznamenány únavou ve čtvrtém to dokonce vypadalo na zvrtnutý kotník a tak jsme soutěž ukončili s novým osobákem kousek pod hranicí 12,50.

Bezesporu to byl Klárky večer.

Amča Rappová však také nechtěla zůstat po tomto víkendu bez postavení v juniorských tabulkách, které by odpovídalo jejím kvalitám.
Bohužel jako již mnohokrát se soutěž v dálce kryla s během na 60 metrů. Amča dokázala neskutečnou bojovnost. Po prvních dvou přešlapech - které byly opravdu velice daleko se dokázala velmi opatrně, s myšlenkou na zajištění soutěže, ve třetím pokusu zlepšit na 529 což dalo jistotu finále.
Mezitím si odskočila do prvního rozběhu vytvořit nový osobní rekord na 60 m. V běhu se skvělou Kateřinou Čechovou zůstala jen o setinu za další výbornou sprinterkou Humpolíkovou a časem 7,76 zlepšila své maximum.

Po tomto rozběhu pak následovaly další dva přešlapy v dálce a nakonec poměrně vydařený skok přesně z prkna - 573, kterým nakonec obsadila třetí místo. Zvítězila výborným výkonem 602 Míša Nejedlová, která se zpočátku také nemohla vejít do rozběhu.

Amča za svůj výkon zasluhuje naprosté uznání, během dvou hodin běžela dvakrát pod 7,80 - to se jí ještě nikdy nepovedlo. Vytvořila si nový osobák na 60 m a vydřela výkon 573 v dálce.

Blahopřeji !!

A jak si vedli další andílci ?

Linda Mejstříková nastoupila ke své první osmistovce. Bohužel byť je domácí závodnicí byla zařazena do druhého běhu. Po startu vyrazila na čelo tohoto slabšího běhu a vskutku pohodovým tempem ze kterého se nedala vyvést ani mými pobídkami si doběhla pro vítězství ve druhém běhu v čase který však nesplnil naše očekávání. Čas 2:27 neodpovídá tomu co naznačovaly testy na 500, 600 či 400 metrů. Pro Lindu to byl závod ve kterém nasbírala zkušenosti a věřím, že příští osmistovka již bude na hranici jejích možností.

Dominik Žižka startoval na jeho trati 400 metrů. Bohužel Dominik nevystoupil ze svého stínu z posledních závodů. Čas 52,50 je spíše podprůměrný a bohužel na Dominikovi bylo vidět jako by se při běhu trápil již od prvních kroků. Dominik má k pohodě, kdy atakoval hranici 50 vteřin daleko. Snad se to během sezony obrátí a bude to zase ten Dominik, který byl schopen finálových umístění na Mistrovství republiky.

Máme za sebou největší mítink v halové sezoně. Čekají nás krajské přebory, a Mistrovství republiky, se blíží každým dnem.
Věřím, že výkony kterých jsme včera dosáhli Klára s Amčou potvrdí a Dominik s Lindou zlepší.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved