Tak jako sněhové vločky snášeli se v sobotu na andílky osobní rekordy, tituly krajských přeborníků a nejlepší výkony sezony....

Halová sezona již frčí na plné obrátky ve statistice se kupí stále lepší výkony ve všech kategoriích a tak nezbývá než abychom také my trošku promluvili do republikových tabulek.

Po celkem vydařené halové středě jsme s optimismem vyhlíželi Krajské přebory dospělých Libereckého kraje na kterých byla umožněna také účast dorostu a juniorů.
Popravdě řečeno bez těch dorostenců a juniorů by v mnoha disciplínách asi nebylo s kým závodit. Potvrzuje se tak dlohodobý trend posledních let.
 

Máme poměrně dost žáčků, elévů a žáků. V dorostu nastává výrazný odliv, přesto mnoho atletů vytrvá během své docházky na střední školu avšak v juniorech už pokračuje pouze zlomek těch kteří pravidelně navštěvovali stadion v žákovských letech. O dospělých pak již netřeba snad ani mluvit. Výkonnostní dospělí atleti se dají pak v kraji spočítat mnohdy na prstech jedné ruky.

Dosti však stesků a pojďme se podívat jak se dařilo andílkům v sobotních kláních.

Klára Michalská překonala oba své nejlepší letošní halové výkony jak na 60 m př. 8,87 tak v trojskoku 12,33.
Je vidět stálé zlepšování krok za krokem a já věřím že další výrazné zlepšení se ještě dostaví. Jak překážky tak trojskok můžet shlédnout na videu. Je zřejmé, že na překážkách by se určitě dala srazit nejedna desetina zvláště na startu a náběhu na první překážku..

Také Vojta Truhlář vytáhl svůj nejlepší letošní halový výkon. Jen 4 centimetry pod hranici 14 metrů. Výkon 13,96 znamenal titul krajského přeborníka. Škoda jen, že se nepodařilo využít potenciálu který byl ve Vojtovi skryt. Vojta vypadal velmi dobře a mohl z toho být také výkon daleko za hranicí 14 metrů. Bohužel přešlapy....

Linda Mejstříková byla přihlášena původně na 400 m a 200 m. Svou první letošní čtvrtku rozběhla velmi dobře společně Michaelou Drábkovou z Nového Města nad Metují (nakonec 59,10). V druhé polovině trati však jakoby Lindě trošku došlo a tak nakonec čas 60,64 zaostal za naším očekáváním.

Na dvoustovku již Linda nenastoupila. Pro potíže s palcem na noze jsme se rozhodli neriskovat zranění a budeme se soustředit spíše na sobotní půlku při mítinku .

Naše Mladé Pušky se opět předvedly ve velmi dobrém světle. Valeriy Hres si vylepšil OR na 60 m na 7,51 a také na 200 na 24,03. Vojta Karásek trošku zaostal na 60 m 7,68 ale nezklamal na 200 m, kde vyhrál svůj běh v čase 24,09.

Škoda jen, že oba naši borci běželi své běhy na 200 m v sólo závodech. Kdyby běželi alespoň spolu mohli se vytáhnout k časům pod 24 vteřin. Škoda.

A co naše usměvavá Kačka Hornová ? Možná se jí posledních pár měsíců zdá o běžecké abecedě, možná už trochu proklíná sprint. Přesto musím říci, že se velmi zlepšila ve svém běžeckém projevu což potvrzuje nový osobní rekord na 200 m 27,36 a vynikající úsek ve štafetě 4x150. Na šedesátce se však zatím nedaří prodrat se k lepšímu výkonu než 8,33.
Věřím, že do konce halové sezony se ještě k osmi vteřinám ještě více přiblížíme.

V sobotu nás čeká halový mítink a tak se těším. Pušky se postaví poprvé na halovou čtvrtku, Linda poběží svou první letošní půlku a Klára v loňském roce zaznamenala na tomto mítinku nejlepší osobní výkon na překážkách 8,71 - věřím, že v letošní konkurenci se k němu opět přiblíží.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved