Halová sezóna, která je letos mimořádně krátká již v Česku odstartovala a pomalu nabírá na obrátkách a taktéž členové naší skupiny vstupují do finální přípravy. V pondělí odjíždí trenér se Zdendou Stromšíkem a Tomášem Bočkem na 5 denní soustředění do Jablonce nad Nisou, Vašek Vlček, který měl rovněž odcestovat bojuje s lehčí virózkou a také školními povinostmi a tak se spolu s ostatními bude připravovat doma v Uherské Hradišti, kde stále vládne počasí, připomínající spíše předjaří. V těchto okamžicích, kdy píši tento článek a po očku  sleduji v TV přímý televizní přenos ze zasněžené Jizerské padesátky, ukazuje ručička teploměru u nás na jihu 7 C a tak ať se to zdá k nevíře, zatím jsme naši víceučelovou halu v Uherském Hradišti využili v letošní příprvě, všehovšudy 3 x (!!)  Kanáry to sice nejsou,  ale  díky příznivým klimatickým podmínkám a polytanové dráze můžeme  rychlostní tréninky, ale i tréninky zaměřené na rozvoj sprinterské vytrvalosti absolovovat v tretrách, bez nadměrných obav ze zranění.

V tomto týdnu čekal například čtvrtkařskou partu náročný trénink sprinterské vytrvalosti v podobě tří 250 s desetiminutovým intervalem. Nejlépe z něj vyšel Vašek Vlček, který první dva úseky běžel za 30,5 a 30,3 s a ten poslední se mu podařilo stáhnout pod 30,0 s ! V oblečení a při 4 C jistě pozoruhodný výsledek. Ostatní nedopadli o mnoho hůře a to je dobrým a povzbuzujícím znamením před prvními závody. Největší posun ukázal Boča, který s průměrem tří časů 31,1 s, běžel v průměru o 2 sekundy lépe než před rokem, veliký výkonostní skok zaznamenává i Tom Daněk a tradičně se výborně prezentuje i Tom Vondráček. Kluci, kteří se specializují na jednu z nejtežších atletických disciplín vytvořili výbornou partu, ale v přípravě si nic nedarují a vzájemné hecování posouvá všechny dopředu. Pokud zůstanou zdraví, tak cíl určený pro letní sezonu a sice mít ve skupině 3 čtvrtkaře s časy pod 50,00 s se zdá reálný...

Zapomenout nesmím samozřejmě ani na Zdendu Stromšíka, který se prezentuje stejně jako v loňské přípravě vynikajícími tréninkovými výsledky a tak jen pevně věřím, že v té letošní budeme mít mnohem více štěstí, než v té loňské a zdravý Zdena prodá to, na co má. Ve skupině se už dobře zabydluje i Martin Pavliš a i přes velkou tréninkovou ztrátu zapříčiněnou zápalem plic už v několika trénincích naznačil co v něm je.

Barunka Ohnoutková letošní přípravu absolovuje rovněž bez zjevných potíží, nováček ve skupině Blanka Španělová se lepší trénink od tréninku a myslím, že zejména na trati 60 m hodně překvapí. Naši žákyni Simču Sedláčkovou, která v posledních několika týdnech zaznamenala velký růstový výšvih a porostla v krátkém čase o 4 cm trápí v posledních dnech bolest zad v bederní oblasti a tak je v tréninku trošku limitována, nicméně pod odborným vedením naší fyzoterapeutky Radky Doležalové se její zdravotní stav výrazně lepší a benjamínek naší skupiny  TalentovanáKačka Vávrová, se v těchto dnech se trápí také s virózkou, ale do atletiky se  pořádně zakousla a i ona se již nemůže dočkat prvních závodů, které prověří její formu

Na startu by se většina měla ukázat 21.1. v hale Ferry Dusíka ve Vídni, případně v Bratislavě. O týden později se na Slovensku koná v bratislavské hale Elán, mezinárodní mítink, v úterý 31.1. znovu Vídeň a Indoor clasic meeteng , 4. února se koná  v hlavním městě Slovenska první malý vrchol - Mistrovství Moravy a Slezska.. Poté dle potřeby zvážíme ještě 11.2. start znovu ve Vídni a již 18.-19.2. nás čeká vrchol letošní halové sezóny, kdy se tradičně v pražské Stromovce koná MČR dorostu a juniorů, o týden později pak přichází pro některé v úvahu ještě start na MČR dospělých a konečne v první březnový víkend má v Jablonci nad Nisou svůj domácí šampionát žactvo.

J.V 8.1.2011

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved