Halová sezóna klepe na dveře !!!

Na severu Česka v Jablonci nad Nisou vrcholí v těchto dnech finální příprava na halovou sezonu pro Zdeńka STROMŠÍKA a Kateřinu VÁVROVOU. Kačka s trenérem byla pozvána na soustředění coby členka užšího reprezentačního mládežnického výběru, Zdeněk, který už mládežnickým kategorím odrostl,  se pravidelně přidává a dobrušuje přípravu, před prvními halovými starty. Na jejich konci by pak měl být vysněný start na MS v americkém Portlandu....

Ostatní členové skupiny se musejí vyrovnat s těžkými klimatickými podmínkami, které v těchto dnech v Česku vládnou a trénují na domácím stadionu. Ale vlci nejsou z cukru a z reportů, které mi svěřenci pravidelně posílají vyplývá, že trénují s velkou chutí a oni se už nemůžou dočkat prvních startů,

Do sezóny vstoupí jako první David Cesar. Stane se tak v Praze na Strahově při Akademickém MČR. Dalši vysokoškolák ve skupině Zdeněk STROMŠÍK, letošní start na "Akademičkách" oželí a nyní jeho tréninkové zatížení kulminuje. Není se co divit, senorské MČR se koná letos až poslední únorový víkend a cíl ke kterému se upíná (MS v Portlandu)  proběhne až 17. - 20.března !!!! A tak opravdu není kam spěchat...

První start tedy ostatní absolovují v nové atletické hale v Ostravě - Vítkovicích při Přeborech Moravskoslezského kraje a pak už to půjde ráz na ráz a zastavíme se na domácích scénách až počátkem března a jak doufám, Zdeněk ještě o 2 týdny později. 

Jeho první rychlostní tréninky při přípravě v Jižní Africe a i tady v Jablonci nad Nisou naznačily, že při troše štěstí by se to mohlo i povést. Velm dobře se jeví i Kateřina VÁVROVÁ, která ale po prodělané angíně v listopadu svou první halovou čtvrtku ještě nepoběží a bude se soustředit jen na krátké sprinty, radost mi dělá i Majka ŠIMLOVIČOVÁ a Honza VÁCHA, který v novém roce už bude běhat v dresu Uherského Hradiště, kam přestoupil z rodného Havířova. 

Za "velkou louží" čekají první atletické starty na půdě Ameriky na Vaška VLČKA a taky jsem moc a moc zvědavý jak se s atmosférou svých prvních pořádných  halových závodů poperou naše nejmaldší sprinterky ve skupině Barunka JELÍNKOVÁ a Adrianka FORNUSKOVÁ !!!

A tak jedinou malou kaňkou na kráse zůstává oteklý kotník Štěpánky KOLÁŘOVÉ, který si vymkla při posledním tréninku v roce při vyrovynkování po posilovně a chronické problémy Simony SEDLÁČKOVÉ, která se ale  na šedesátce určitě nebude chtít zahanbit. Pevně věřím, že halová sezóna neuteče ani Štěpánce, která v celém průběhu přípravy vypadala zkrátka fantasticky !!!

P.S: Na videu vidíte nácvik nízkých startů se zátěží Zdeňka Stromšíka v Jablonci s novými "sáněmi", které nechal vyrobit trenér a současně správce čím dál krásnější jablonecké haly Martin Michalský !!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved