Druhé kolo I. ligy družstev a GPS Nitra

Sobotní horký den byl premiérou Zdendy Stromšíka po vleklém zranění hamstringu... Dopadla dle očekávání, Zdena běžel zadržený běh s 90 % úsilím poté co mu začalo stehno v druhé polovině trati tuhnout a tak dle předem dohodnuté domluvy zbytek trati raději vypustil a proťal cílovou pásku v čase 22,71 s. Tento čas je samozřejmě hluboko za Zdendovými možnostmi, ale důležité je, že noha drží a máme ještě celé 2 týdny, aby jsme se stihli náležitě připravit na vrchol domácí sezóny a sice MČR jednotlivců.... Ve stejném běhu nastoupil i Vašek Vlček, který při protivětru 1,6 m/s běžel letošní nejlepší čas 23,05 s a jeho projev je poté co ještě v úterý byl po vleklém virovém onemocnění v hlubokém útlumu den ode dne lepší  !!! Jen o 2 setiny pomaleji běžel Tomáš Boček, který si časem 23,07 s vyrovnal osobní rekord !!!

V neděli nastoupili Tomáš s Vaškem v Nitře, kde se konalo GPS ke kombinaci disciplin 100 a 400 metrů. Výsledky byly bohužel poznamenány silnými poryvy větru, který poškodil zejména sprintery na krátkých tratích, ale tentokrát nebyl ani velkou výhrou pro čtvrtkaře, kteří sice ušetřili síly,  na protilehlé rovince ale vichr o síle až 3,4 m/s je řádně potrápil atlety na poslední stovce a bylo to jako běžet do zdi. !!! S nástrahami počasí se lépe vypořádal Vašek.  Ten nejdříve doběhl v rozběhu stovky druhý v silném protivětru za 11,77 s. Bočovi, který má letos osobák 11,50 a ten je jen o 5 setin horší Vaškva PB , nadělil dnes Václav v přímé konfrotaci 43 setin !!! Na jeho štítě zůstali dnes sprinteři s osobními rekordy v oblasti 11,30 s. ..

Ještě lépe se mu vedlo na čtyřstovce. Po odvážně rozběhlém závodě s třístovkou za 35,9 s (!!) Vašek nevytuhl a jen opravdu silný protivítr v závěrečné rovince mu odvál výraznější posunutí osobního rekordu.Vašek měl v poslední rovince nečekaně dost sil a v posledních metrech přespuroval nejen současnou slovenskou juniorskou trojku Patrika Štadlera, ale i halovou jedničku Kubu Botlíka, který v zimě běžel už 50,55 s. Ten se dnes musel v těžkých povětrnostních podmínkách spokojit s časem 52,44 s. Lépe než on běžel i Tomáš Boček, který před startem hýřil sebevědomím a pošilhával po čase minimálně pod 51,00 s. Vzhledem k poměrům jaké ten den vládly, byl vděčný za solidní čas 51,85 a letos se už potřetí podíval pod hranicí 52,00 s !!!

Celkově pak Vašek v konfrotaci s téměř kompletní juniorskou slovenskou špičkou (chyběl jen Denis Danáč) časem 51,10 s zvítězil a poněvadž se GPS konalo současně jako Memoriál Miroslava Půchovského odnesl si mimo diplomu po dekoraci na stupních vítězů i hezkou věcnou cenu. Tomáš v silně obsazeném juniorském poli pak skončil na místě 5.