Moravské turné dopadlo o víkendu nad očekávání dobře.

Obě naše děvčata z jablonecké části Atletiky s radostí hostují v letošním roce za družstvo juniorek JAC Brno jako posily tohoto ambiciozního týmu. V sobotu probíhalo v Ostravě první kolo této soutěže a tak jsme se rozhodli, že když už jsme na moravě tak si vyzkoušíme modelový dvou závod - se starty ve dvou dnech. V sobotu i v neděli a budeme startovat také na Velké ceně Olomouce letos jako prvním extraligovém mítinku.

Vystoupení obou andílků mně potěšilo a utvrdilo v tom, že jdeme správnou cestou. Začněme prvními starty v Ostravě.

Šlo o první starty, které jsou vždy prodchnuty velkou mírou, očekávání a otázek zda se v přípravě vše povedlo dobře. Již po prvních startech mohu říci, že ano.

Jako první si dráhu na které poběží za necelý měsíc i Usain Bolt vyzkoušela Klára Michalská - při startu na 100 m překážek juniorek. Klárka již při rozcvičování vypadala velmi dobře a tak jsem tušil dobrý čas. V běhu zaklekávala do boků společně se suverénkou loňské sezony Janou Sotákovou. Start se sice moc nepovedl a první tři překážky byly více leteckým vystoupením než během, avšak okolo 4 a zvláště pak 5 překážky, získala Klára rytmus a také jeji zášlapy již pomalu začínaly připomínat překážkový běh a ne překážkový let.

Zezadu se velmi usilovně drala na vedoucí Janu Sotákovou. Nakonec v cíli byla Klárka jako druhá v novém osobním rekordu 14,76 s což je vylepšením toho stávajícího o 3 desetiny. Jana Sotáková nakonec vyhrála, avšak časem 14,65 nepřipomínala tu suverénku loňské sezony.

Pro Kláru to byl poslední start soboty a mohla jít fotit a její výkon na tomto poli můžete ohodnotit ve fotogalerii z tohoto závodu.

Anna-Marie Rappová se připravila na svou první disciplínu - dálku zodpovědně. Bohužel však došlo v předcházející soutěži k velkému skluzu a tak se start soutěže posunul skoro o třičtvrtě hodiny. Navíc množství startujících protáhlo celou soutěž ještě více a tak výkon z prvního pokusu 560 byl maximem, které jsme z této situace mohli dosáhnout.

Zcela jiná situace nastala naopak na startu na 100 metrů. Amča jako vedoucí závodnice z dálky vynechala tři pokusy aby se mohla na svoji stovku dostatečně soustředit a vyplatilo se to.

Bohužel se pořadatelům podařilo nasadit závodnice dosti nesmyslně a tak startovaly vždy po jedné silné závodnici v každém běhu bez možnost přímé konfrontace. Amča vybíhala v třetím běhu a její běh připomínal to co znám z tréninku - uragán. V čase 12,16 proťala cílovou pásku a jen 4 setiny zaostala za dosavadní vedoucí závodnicí juniorských tabulek - Lucií Domskou. Bohužel do zápisu promluvila také příroda a nový osobní rekord odvál nepovolený vítr. I tak rychlostní forma Amči je vynikající a jsem zvědav co předvede v přímých soubojích s Luckou a dalšími sprinterkami.

Velká cena OLOMOUCE v neděli, byla druhým startem ve dvou dnech a my měli v plánu již jen jednu disciplínu. Klára skákala trosjkok - bohužel prkno více než 11metrů vzdálené od písku bylo trošku na síly Klárky a tak nakonec větrným pokusem  11,61 skončila v soutěži na posledním místě. V trojskoku ještě máme spoustu míst ke zlepšení.

Amča byla rozhodnuta vylepšit svůj výkon ze soboty v pěkném závodě, kde se sešla široká česká špička dálkařek. Za všechny uvedu Elišku Klučinovou, Kateřinu Cachovou, Lucii Uhlířovou, Lucii Májkovou a další. Amča podala velmi sympatický výkon - zajistila 2 pokusem 565 finále, předvedla dva velmi daleké skoky k 6 metrů - bohužel s mini přešlapem a nakonec ukázala ještě zlepšení na 573 cm což nakonec stačilo na 6 místo - velmi dobrý výsledek na závody konající se v tomto období.

Jediné co nás trošku trápilo byly opět přešlapy na těch musíme dále pracovat.

Děvčata zvláda náročný program víkendu bravurně a opět mně přesvědčila o tom, že jsou to již velké holky, které vědí co chtějí a jdou za tím.

Do další části sezony hledím s velkým optimismem.