Konečně slunečné a teplé počasí v Třebíči bylo základem dobrých výkonů andílků

V prvním kole startovalo jak družstvo žen tak družstvo mužů v oslabené sestavě a vedoucí mužstev doufali, že všichni členové družstev budou bojovat za tým tak udatně, že po skončení kola se nebudou naše týmy nacházet na sestupových pozicích.

Děvčata i muži bojovali jak mohli a výsledkem bylo v obou případech šesté místo za což patří všem dík !! Tak bojovný duch jako zavládl například ve štafetě mužů na 4x400 mužů bylo možno vidět snad jen u našich hokejistů v závěrečných etepách mistrovství světa !

A jak si vedli andílci ?

Tradičně jako první zasáhla do bojů Anna-Marie Rappová ve skoku do dálky. Podařilo se nám prvním zajišťovacím pokusem nepřešlápnout a zapsat 550 cm což byl velmi dobrým východiskem do soutěže. V soutěži se pak Amča po dlouhé době projevila jako zkušená dálkařka a od třetího pokusu se podařilo dokonce zlepšit naši dosavadní velkou bolest - záklon při skoku. Dařilo se také mnohem lépe pracovat se švihovou nohou což makonec Amča zúročila třetím místem za 560 cm což je zlepšením jejích letošního maxima. Zaostala pouze za Polskou závodnicí hostující za jeden z klubů a za Martinou Tamchynovou, která ji porazila o pouhých pět centimetrů.

Soutěž v dálce se tradičně kryla se sprintem a tak Amča po třetím pokusu musela odběhnout na start rozběhu, kde se časem 12,70 kvalifikovala do finále A, tam nakonec výkonem 12,74 obsadila třetí místo. Start Amči mohu hodnoti jako vydařený a mám radost z technického projevu v dálce, který je příslibem do dalších startů.

Po Amče již ke svým překážkám nastoupila Klára Michalská. Byl to její první letošní start na trati 100 m překážek a hned na dospělých - vysokých překážkách. Klára si vedla výborně a po startu až do druhé překážky dokonce vedla. Nakonec z toho bylo velmi pěkné druhé místo v kvalitním čase 15,13. Už se těším na dorostenecké ploty, které vyzkoušíme co nejdříve. Po dobře odvedené práci nastoupila k soutěži v trojskoku, kde chtěla potvrdit své postavení české jedničky. První dva velmi daleké pokusy však byly s přešlapem a tak jsme museli měnit taktiku a třetím jistit vůbec další účast v soutěži. Byl z toho opatrný rozběh i skok, který nakonec znamenal jasný postup do finále za 11,50. Postupně pak Kláře docházely síly, avšak přesto se ještě dopracovala až na výkon 11,70 kterým se umístila také za polskou závodnicí a Martinou Tamchynovou.

Naši čtvrtkaři Dominik Žižka a Filip Spura startovali svorně v běhu na 400 metrů. Domink ještě trošku unaven z tréninku v minulých dnech, kdy jsme trošku ještě přiložili pod kotel a Filip naopak po výpadku 14 dní, zaviněném drobným svalovým zraněním. U Filipa jsem přesto očekával útok na osobní rekord - a podařilo se. První letošní čtvrtka dopadla časem 53,25 o více jak půl sekundy lépe dosavadního osobního rekordu. Byla to letošní první čtvrtka a myslím, že letos budem mít ještě na mnohem lepší čas - gratuluji. Jak jsem uvedl Dominik byl trošku unavem a přesto, že se cítil dobře a ani vyběhnutí nebylo tak tragické jako při některých jiných startech, vybojoval nakonec ve svém druhém běhu druhé místo v čase 51,31 s kterým zaostal jen 4 setiny za letošním svým nejlepším časem. Náš nejlepší čas sezony nás však ještě určitě teprve čeká !!

Nakonec se běžely tradičně štafety. Hoši společně s Lukášem Taslerem a Chourem zaběhli fantasticky a obsadili nakonec skvělé druhé celkové místo.

Holky tradičně obsadily štafetu na 4 x 100 m tentokrát bez Pavlíny, běžely ve složení Petra Vítová, Bára Hamáčková, Klára Michalská a Amča Rappová v této pozměněné sestavě pak zaběhly výborný čas 50,13 a umístily se na třetím místě.

Všichni závodili vzorně a patří jim můj dík a již se těším na další závody.