První liga žen v Hradci Králové byla dalším závodem v přípravě na Mistrovství republiky do 22 let, které se blíží

Anna-Marie Rappová již v týdnu ukázala, že neztratila svou rychlost z jarní části sezony a suverénně po Boltovsku vypustila druhou polovinu rozběhu aby si prvním místem zajistila postup do finále stovky.

Zde se pak utkala se skvělou sprinterkou Martou Chabrovou v lítém boji o vítězství. Do 80 metrů vedla Amča avšak na posledních 20 metrech se projevil nedostatek rychlostní vytrvalosti a Marta se s Amčou srovnala prakticky v zákrytu. Obě v čase 12,29 doběhly do cíle a cílová kamera nakonec vítězství přisoudila liberecké sprinterce. Amča přesto sklidila pochvalu za velmi dobrý výkon.

V dálce se nám tolik nedařilo opět přešlapy znamenaly konec nadějím na vítězství. Výkon 541 nakonec byl zárukou pro třetí místo. Pozitivní je že celé skákání již vypadalo mnohem lépe než minulý týden při Mladé Evropě.

Klárka Michalská na 100 m překážek prohrála tentokrát s Bárou Hamáčkovou, která běžela pěkných 14,85. Klárka v čase 15,05 neprodala výkony z tréninků které napovídaly možným výrazně lepším časům. Stejně tak tomu bylo i v trosjkoku, kde scházela větší dynamika a jiskra a tak výkon 11,74 nakonec stačil pouze na druhé místo za jičínskou Vaněčkovou, která zdolala o 9 centimetrů hranici 12 metrů.

U Klárky je někdy zapotřebí delší doba pro příchod formy a tak pevně věřím, že přijde do 14 dní aby v Písku ukázala na co má.

Ostatní andílci startovali na dalších místech:

Filip Spura byl přínosem pro družstvo mužů v druhé lize. Výkony 400 metrů s překážkama za 62,55 a skok o tyči 370 přinesly družstvu cenné body. Které spolu s dalšími znamenaly návrat družstva mužů v příštím ročníku do první ligy.

Tom Dostrašil a Ondřej Rapp pak reprezentovali Liberecký kraj v polské Wroclavi na trojutkání s německým a polským týmem žáků.

Oba dva byli určitě posilami krajské výpravy, jejich výsledky budeme znát během zítřa.

Další závodní víken za námi a Tomáš se již pomalu chystá na příští týden do Nového Města nad Metují, kde bude mít za úkol pokusit se získat na 100 m překážek některou z medailí na kterou nedosáhl při letošní olympiádě mládeže v Olomouci. Držme mu palce !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved