Sobotní odpoledne v atletické hale Otakara Jandery na Stromovce bylo nadmíru úspěšné.

Během tří hodin zvládla Klára soutěž v trojskoku. rozběh na 60 m překážek a finále na 60 m překážek !

Amča po pátečním maturitním plese, který se skutečně vydařil, nastoupila na 60 m kde se dostala do meziběhu. V obou bezích atakovala svůj osobní rekord a rozhodně nezklamala. Během hodiny a půl dokázala běžet dvakrát pdo 7,80. V rozběhu běžela společně s vynikající Kateřinou Čechovou, která nakonec vyhrála finále v novém osobním rekordu 7,30. Amča dosáhla času 7,77 což byl provní čas kterým se postupovalo do meziběhů.

V meziběhu pak běžela čas 7,76, který již na postup do finále nestačil. Přesto jsem naprosto spokojen. Takový výkon jsem pro proběhlém plese ani nečekal. Amča se již těší na soutěž dálkařek, která bude hodně zajímavá a vyrovnaná. V neděli ve tři hodiny odpoledne to vypukne.

Klárka Michalská - první velká MEDAILE mezi dospělými. Klárka opět ukázala, že bojovnice. Do finále trojskoku postupovala až z pátého místa, výkonem 12,18. Ve finále pak ze sebe setřásla nervozitu a začala skákat uvolněněji a s větší razancí. Výsledkem byl posun na třetí pozici a dva skoky za 12,30. Výkona 12,38 pak v celkovém hodnocení znamenal třetí pozici ! Tento skok byl bez prkna takže čistý skok mohl být výrazně za hranicí osobního rekordu. Ale to jsou spekulace. Necháme si to na jaro...

Soutěž vyhrála skokem 13,10 Lucie Májková - což je nejlepší letošní halový český výkon. Na druhém místě pak skončila Gabriela Vaculová výkone 12,58.

Nedlouho po trojskoku přišla Klárka k rozběhu na 60 m překážek. Nutno říci, že při rozcvičování její projev sliboval vynikající čas. Já jsem v duchu doufal na útok na osobní rekord. V samotném závodě nakonec Klára časem 8,87 obsadila druhou pozici za vítěznou Míšou Nejedlovou (8,70). Škoda, ten výkon trošku zaostal za projevem v rozcvičování. Projevila se trošku nervozita.... Každopádně přímý postup do finále je rozhodně úspěchem !

Finále na překážek už bylo pro Klárku ve značné únavě. Výsledný čas 8,98 a 6 místo bylo maximum možného. Klárce může být útěchou bronzová medaile z trojskoku ! Míša Nejedlová zaútočila na bronz a výkonem 8,71 jej před Janou Sotákovou získala. Čas 8.98 ve finále sice není ohrožením osobního rekordu. Nutno však vidět souvislosti se soutěží v trojskoku a rozběhem. Co bychom za takovýto čas byť jen jeden jediný dali loni !

Klárce patří za sobotní  výkon naprosté absolutorium !

Neděle

Bohužel v neděli se nám již tolik nevedlo. Amča Rappová odhodlaně nastoupila do dálkařského sektoru. Bohužel možná chtěla příliš mnoho. Prali jsme se s rozběhem. Každý posunutý rozběh byl opět stejným přešlapem. A tak jsme soutěž opustili po třetích pokusech bez jediného zapsaného výkonu. Co na tom, ře skoky byly dlouhé a rozhodně by zajišťovaly finále. Na to se nehraje. V soutěži zvítězila Jana Korešová kteráse v sobotu radovala i z vítězství na překážkách. Jana jako jediná překonala 6 metrů. Na druhém místě skončila znovu nalezená dálkařka Míša Kučerová, která se po mnoha zdravotních problémech znovu vrací do vynikající formy a 595 cm je toho důkazem. Vítězka sobotního trojskoku Lucie Májková získala další - tentokrát bronzovou medaili za 588. Na vítězku juniorského Mistrovství Míšu Nejedlovou zůstala pátá pozice. Ani ona však nezůstala bez medaile - může se radovat ze stříbra ze sobotních překážek.

Další Mistrovství je tedy za námi a my po týdnu volna vykročíme směrem k jarní sezoně !