Dvě finálová umístění v v bězích na 100 m a 100 m překážek a bronzová medaile z trojskoku to je účet andílků z prvního dne Mistrovství republiky ve Vyškově.

Nádherné - v letošní sezoně pro nás nezvyklé slunečné a teplé počasí jsme využli ke skvělým výkonům.
Klára Michalská uvolněná a s úsměvem na rtech zaklekávala jako první z andílků do bloků. Upřímně, měla štěstí v jejím třetím rozběhu překážek nenastoupila největší favoritka - Jana Korešová. Spolu s Karolínou Hlavatou se tak rázem stala favoritkou postupu z přímých postupových pozic. Od startu s Karolínou bojovaly o vedení. V druhé části trati však měla Karolína kolizi na překážce a tak Kláře připadlo vítězství v rozběhu a přímý postup do finále ! Navíc v novém osobním rekordu 14,52 !

Rovnou z mix zóny vzít věci a vzhůru na trojskok. Představení, vyměření rozběhu a pomalu začala soutěž. V prvních pokusech byla vidět jak doznívající únava z překážek, tak nervozita, tak působilo vražedné vedro. Před sálajícím sluncem nebylo na sektoru úkrytu. Litry vody padly na chazení celého těla přímým poléváním. Dres připomínal plavky a písek se lepil na mokrá těla skokanek.

Klára prvním pokusem nezačala nejlépe - 11,95.

Druhý pokus přešlap.

Teprve třetím pokusem jsme trefili jistotu postupu do finále - UF !
Klára se dostávala do skokanské pohody teprve postupně. Čtvrtým pokusem 12,49 - a rázem druhé místo za suverénkou Luckou Májkovou, která nakonec celou soutěž vyhrála konečným velmi dobrým výkonem 13,60.
Stříbro nám však asi tentokrát nebylo přáno.
V pátém pokuse Martina Šestáková 12,50. Martina je skokanka, která ve své karieře má skočeno za 14 metrů a okusila i atmosféru velkých soutěží jako je třeba olympiáda.
Klárka se však nechtěla jen tak vzdát. Šestým pokusem opět zaútočila a bylo z toho vynikajících 12,64 ! Opět druhé místo. Zkušenosti však tentokrát hrály rozhodující roli. Martina se rozběhla k poslednímu skoku soutěže a výkon 12,74 ji opět posunul na stříbrnou pozici.

Klárce tak zůstala bronzová medaile !! Klára vynikajícím stupňovaným výkonem při kterém se zlepšovala doslova pokus od pokusu vybojovala svou první medaili na venkovním Mistrovství republiky dospělých !!! Opravdu skvělý úspěch - gratuluji !!
Ihned po posledním pokusu přezout do běžeckých treter a nástup na finále překážek. V tomto běhu již nebylo v silách Kláry více, než důstojně doběhnout do cíle. Nakonec 14,81 není vzhledem k předcházejícímu programu během dvou hodin vůbec špatných !

A co Amča ?
Musím říci, že pro mně byl její výkon na 100 metrů velkým a velmi příjemným překvapením. Vzhledem k trénikovým výpadkům v čase kolem maturity, vzhledem k výpadkům tréninku běhu vzhledem k bolavému kolenu jsem nedoufal v postup do finále. A přece !
Před tím co Amča předvedla v rozběhu mohu jen smeknout !

Čas 12,11 by byl vynikajícím novým osobním rekordem nebýt tří desetin větru navíc. Vítr o síle 2,3 zhatil nový osobák. To však nevadí neboť tímto výkonem se Amča prodrala do finále Mistrovství republiky dospělých a bylo to poprvé v její kariéře kdy se jí podařil takovýto úspěch !
Ve finále již Amče zřetelně doslova do písmene došlo. Na 70 metrech jako by jí prostě vypnuli. Přesto i tak z toho byl nový osobní rekord 12.21 !!

Z vystoupení Amči jsem měl velkou radost ! Umístění mezi osmi nejlepšími sprinterkami Česka je povzbuzující a výborný výkon.

Těším se na nedělní dálku !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved