Při prvním startu podzimní části sezony se projevila na všech členech skupiny únava z předcházejících týdnů, které jsme věnovali intenzivní přípravě.

Padaly osobní rekordy, ale byly vidět také méně výrazné výkony poznamenané únavou posledních dnů.

Kromě Pavlíny Soprové nastoupili všichni andílci ke klasické sprintérské kombinaci, která zakončila tento týden zaměřený na rozvoj rychlosti.

100 m

Anna-Marie Rappová poprvé ve své kariéře vyhrála tento mítink jež při svém 23 ročníku patří mezi nejstarší mládežnické mítinky v Česku.

Amča - zaběhla čas12,71 kterým sice neohrozila svůj osobní rekord, ale vzhledem k tomu jaká příprava předcházela, jsem spokojen a již se těším až se dostaví forma.

Klára Michalská, chtěla velmi zaútočit na na svůj osobní rekord a stlačit jej pod 13 vteřin. To se však nepovedlo, Klára působila unaveně a již od startu bylo jasné že hranici 13 vteřin nepokoří. Nakonec z toho byl výkon 13,48. Klárka pro příchod formy potřebuje delší čas. Povzbudivé je to, že tento výkon je půl vteřiny lepší než výkon při první stovce sezóny v Kolíně, kde nastupovala přibližně ve stejné únavě po předchozí zimní přípravě.

Dominik Žižka běžel v prvním běhu spolu například s členem stříbrné štafety  z ME 19  - Martinem Říčařem. Stejně jako na ostatních andílcích bylo na Dominikovi vidět kolik práce v přípravě odvedl v předchozích týdnech, které vyvrcholili soustředěním v Litomyšli. Dominik doběhl ve svém rozběhu na pátém místě v čase 11,83. Spokojený sice on sám nebyl, avšak není kam spěchat - sezona teprve začíná.

Filip Spura - se stal překvapením mítinku. I vzhledem k tomu, že neabsolvoval náročné soustředění - byť pilně trénoval odpoledne, dosáhl Filip zlepšení osobního rekordu a dokonce se probojoval do finále. Filip doběhl ve třetím běhu jako čtvrtý a zlepšením osobního rekordu na 11,65 se dostal i do finále. S Filipem jsme v posledních týdnech pilně pracovali na technice běhu. Tato práce se projevila a přesto, že před námi je ještě spousta dalších úkolů myslím, že to může být cesta ke zlepšení jeho osobních rekordů. Zlepšení osobního maxima na 100 m by mělo být pro Filipa povzbuzením do další práce.

100 m př.

Pavlína Soprová se na trati utkala se svou soupeřkou z mnoha závodů na překážkách, s Janou Sotákovou z Blanska, která na Mladou Evropu také zavítala. Nakonec se před ní musela Pavlína časem 15,30 sklonit. Snad se podaří získat formu do MČR 22, kterého bychom se chtěli zúčastnit.

200 m

Nejlepším výkonem skupiny na 200 m byl bezesporu osobní rekord Dominika Žižky. Poté co se Dominik zdravě namíchnul na stovce, nedal svému tréninkovému partnerovi Filipu Spurovi ani Lukáši Kožíškovi šanci a vylepšením osobního rekordu na 23,16 se přiblížil hranici 23 sekund již na dohled. Jsem přesvědčen, že její pokoření můžeme očakávat během podzimu.

Ostaním členům skupiny se již tak nevedlo: Amča 26,54; Klára 27,66 a Filip 24,43.

Celkově jsem s těmito prvními závody spokojen a věřím, že forma je na cestě a v dalších závodech se již postupně začne ukazovat. Již příští týden v Houšťce kluci na 100 a 300 m a holky na 100 m a v dálce.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved