Ve Stromovce o mládežnické tituly....

Již za dva dny odstartuje v nově rekonstruované hale ve Stromovce nejvýznamnější závod letošní mládežnické halové termínovky - halový "gigant". My jsme do soutěže přihlásily 3 sprinterky,VÁ Kateřinu  VÁVROVOU, Simonu SEDLÁČKOVOU a Štěpánku KOLÁŘOVOU, všechy k oběma sprinterským distancím 60 a 200 metrů a všechna děvčata také byli k soutěži technickým delegátem vybrána.

Nakonec ale do Prahy neodcestuje na poslední chvíli nejmladší z nich, čerstvá halová mistryně Moravy a Slezska na 60 m - Štěpánka KOLÁŘOVÁ, která se už druhý týden potýká s bolestí vazů v oblasti kotníku a stupňující se bolest, jí už nedovolí do závodu nastoupit. Je to škoda, Štěpánka měla rozhodně minimáně finálové ambice, ale zdraví této talentované mladé sprinterky naší skupiny má samozřejmě přednost.

Medailové ambice má určitě Kateřina  VÁVROVÁ, která kraluje domácím dorosteneckým tabulkám na dvoustovce  a na šedesátce, která se koná první den domácího šampionátu je druhá. Čas na dvoustovce z Lince jí dokonce řadí na 6. místo mezi českými ženami a kvalitní výkon 24,91 s jí dokonce přisuzuje 12. místo neredukovaných evropských dorosteneckých tabulek, (na světě je v tuto chvíli na 17. pozici neredukovaných světových tabulek), přičemž na druhou pozici Anastazie Jeremenkovou z Ruska jí chybí pouhých 23 setin a to je rozdíl, který jistě lze v lepších pražských zatáčkách, než tomu je v Linzi dodažitelné.

Na šedesátce má Kačka letos zaběhlých zatím 7,70 s, rychleji běžela jen Nikča Bendová z USK Praha (7,63 s) a i tady by se Kačka nerada vracela domů na Slovácko bez medaile....

Finálové ambice mezi juniorkami si určitě dělá i Simona SEDLÁČKOVÁ. Ta běžela letos poprvé v kariéře pod 8,00 s a čas 7,97 s. Pokud by čas zopakovala či dokonce vylepšia, je taková úvaha jistě na místě.

Tak držte našim mladým sprinterkám palce, ať se jim víkendové prežské vystoupení povede a samozřejmě myšlenkami budeme intenzivně i u Majky ŠIMLOVIČOVÉ, která ve stejný čas bude bojovat o tituly juniorské na Slovensku, v bratislavské hale Elán. 

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved