Skvělé sprinty Ády a Báry !!!!

Není tomu ani 2 měsíce co s námi začaly spolupracovat dvě nové tváře. "Vlčata" jak oběna mladým slečnám ročníku 2002 dělají rychlé pokroky a v každém závodě atakují osobní rekordy.  Dnes se však při druhém kole soutěže družstev žactva doslova urvala z řetězu, jakoby svým starším kolgyním chtěli říct. "Jsme tady a v budoucnu budete muset s námi počítat " !! Inu "Vlčí smečka"..........

Dnes Áda s Bárou ukázaly svůj nesporný sprinterský talent a zdá se, že jsem měl po dlouhém výběru opět šťastnou ruku. Obě holky na tréninku, který zatím probíhá mimo skupinu jen individuálně a 2 x týdně, mi dělají opravdu radost. Na tréninku jsou plně koncentrované a tréninkové úkoly plní s velkým nadšením a  zaujetím. A první výsledky se dostavují.

Obě "Vlčata" (shodně ročník 2002) se dnes představila na obu sprinterských tratích a také ve štafetě. A vedly si báječně.  ObsaDily vždy 1. a 2. místo a také zvítězily ve štafetě !!. Na obou tratích zvítězila Adriana Fornůsková, které nový osobní rekord na 60 m ještě sfoukl silný vítr, který vál rychlostí 4,0 m/s a lehounkou Ádu donesl do cíle za výborných 8,37 s !!! Jen o něco pomaleji běžela Barunka Jelínková, které taktéž běžela nejrychlejší čas své krátké atletické kariéry a sice 8, 51 s !! V konkurenci 23 závodnic, rozložených do 4 běhů to znamenalo suveréní 1. a 2. místo a 20 bodů pro družsstvo od obou "Vlčat".

V podvečer, kdy se běžela 150 m se vítr už trochu utišil a toho holky dokonale využily a předvedly fantastický a regulérní výsledek. Škoda jen, že pořadatelé obě vlčí "rychlonožky" nezařadily do jednoho běhu. V tom prvním totiž zvítězila Barunka JELÍNKOVÁ s velkým náskokem v novém vynikajícím osobním rekordu 20,47 s !!!! O setinu rychleji, tedy 20,46 s běžala pak Áda ve druhém běhu a i jí pomáhal k výkonu vítr v zádech o regulérníí hodnotě 0,9 m/s . Tyto výkony pak katapultují v celostátních tabulkách obě mladé, zcela neakcelerované sprinterky pořádně vyysoko. Někam kolem 13. místa a to je vskutku neuvěřitelný posun, za poslední měsíc !!!

VIDEO 150 m : Adriana Fornůsková  20,46

VIDEO 150 m? Barbora Jelínková 20,47 s

Jako bonus na závěr pak holky ještě běžely štafetu 4 x 60 m , která v sestavě Polášková,Gabrhelíková, Jelínková, Fornůsková zvítězila hezkým časem 34,23 s před druhou štafetou Zlína  a byla o více než sekundu rychlejší než vítězná štafeta chlapců. !!!

VELKÁ GRATULACE a hezký výsledek jistě bude motivovat k dalšímu tréninku mladinké "Vlčata", která už začínají pořádně vystrkovat tesáky  !!!