Kačka běžela v jednom běhu s mistryní světa, Štěpánčina úspěšná úpremiéra na čtvrtce !!!!

Včerejšímu úspěchu Zdeňka STROMŠÍKA přihlíželo také něžnější pohlaví "Vlčí smečky". Samozřejmě, že holky nebyly jen v roli statistů a samy závodily. Všechny nastoupily dvakrát v běhu na 60 m, Kačka si potom zaběhla třístovku v jednom běhu s mistryní světa Zuzanou Hejnovou, Štěpánka si odbyla úspěšně premiéru na obávané čtyřstovce a zařadila se na 3. místo českých průběžných tabulek.....

Nejdříve se všechna 4 děvčata představila na šedesátce, kde se sešla téměř kompletní česká sprinterská špička, na startu chyběla jen Kateřina Čechová... Holky určitě ostudu neudělaly, navázaly na své dobré předešlé výkony, i když upřímně řečeno, na šedesátkách jsem čekal jsem  malinko lepší výsledek.

Nejdříve do startovních bloků zaklekla Kačka VÁVROVÁ. Ta nastoupila v silné konkurenci společně s Barborou Procházkovou (PB 7,33), bronzovou medailistkou z juniorského ME ze stovky Klárou Seidlovou, novopečenou českou žákovskou rekordmankou Annou Kerbachovou, vćebojařskou mistryní světa do 17 let Kateřinou Cachovou...... Kačka předvedla solidní výsledek když zaběhla čas 7,71 s a přemožitelku našla jen v Procházkové 7,58, Seidlové 7,63 a Kerbachové 7,67 s. Naopak na jejím štítě zůstaly Cachová 7,76, Barča Dvořáková 7,86 a také bývalá svěřenkyně Zdeňka Rakowského, nyní Josefa Karase Míša Kučerová, která zaběhla pro ni průměrných 8,23 s....V druhém běhu Kačka odflákla trochu závěr a to stačilo jen na 7,88 s........

Slušnou výkonnostní stabilitu předvedla Simona SEDLÁČKOVÁ, která v obou bězích zaběhla čas, který by před 2 týdny byl jejím osobákem a sice 8,02 s a v přímém souboji porazila několik soupeřek s osobními rekordy lepší než má ona.(Jirmanová K 7,90 včera 8,11, Anička Švecová 100 m 12,32 a jiných... V druhém běhu Simona čas zopakovala s setinovou přesností.

V druhém běhu zůstala na Simonině štítě i Majka ŠIMLOVIČOVÁ. Ta se chtěla v Praze podívat pod 7,90 s, ale včera chtěla až moc. Běh postrádal uvolněnost a myslím, že na Majku trošku dolehlo i nové neznámé prostředí a bezprostřední přítomnost některých atletických ikon české atletiky. To možná stálo trochu koncentrace, ale za časy 8,00 s a 8,04 s se Majka rozhodně stydět nemusí a v sobotu ve Vídni už to může být zase o něco lepší a Majka bude znovu útočit na svůj čerstvý halový osobák - 7,95 s. Majku v jejím rozletu trochu zabrzdila angína s vysokými teplotami, která ji postihla už poslední den na Kanárských ostrovech. Tam předváděla časy jen těsně za výkony Kačky.... Ztracenou sílu Mária ale pomalu nachází, mistrovství Slovenska se koná až 28.2. a do té doby se už bude Mária pyšnit bezpochyby novým velice kvalitním osobním rekordem

Šedesátka se moc nepovedla Štěpánce KOLÁŘOVÉ, která zaběhla také zcela indentické časy 8,14 s . Asi už byla myšlenkami u obávané čtvrtky, kterou běžela o hodinu později. A ta se jí naopak povedla parádně. S nulovou zkušeností na této distanci se statečně držela za mnohem zkušenější Kačkou Kodrovou, která se pyšní osobním rekordem  57,70 s !! Svěřenka Petra Habáska nakonec v závodě zvítězila v hezkém čase 59,63 s Štěpánka uhájila druhou pozici za 60,70 s před Markétou Trundovou ze Šumperku. Štěpánka tak jak už to u začátečnic na této trati bývá přepálila první dvoustovku, síly jí pak samozřejmě chyběly v posledních 50 metrech. Přesto je její lví srdce pro tuto distanci velkou devizou, než nějaký opatrnický styl. Štěpánka je v létě schopna na této trati podat výkon okolo 58,00 s. Už nyní jí její včerejší premiérový výsledek zajistil účast na této trati i při MČR, které se bude konat již za měsíc a momentálně Štěpánka figuruje na velice hezké 3. místě českých dorosteneckých tabulek !!

Čtvrtku za třístovku nakonec vyměnila Kateřina VÁVROVÁ, které se naskytla možnost běžet v jednom běhu společně s mistyrní světa Zuzanou Hejnovou. To byl pro Kačku jistě velký zážitek a Kačka ukázala, že se nebojí. Časem 40,86 s sice zastala 8 setin za svým osobním halovým rekordem, ale doběhnout v přímém souboji 2 sekundy za mistryní světa není zase až tak mnoho. Navíc Kačka prohrála jen o půl sekundy s loňskou účastnicí MS juniorů v americkém Eugene Dominikou Krupařovou, ale na Kačku Troppovou (PB 400 M 57,82) a Nikču Řehounkovou (PB 58,10) získla téměř 2 resp. 3 sekundový náskok. Vzhledem ke skutečnosti, že se Kačka v posledních 2 týdnech potýká s nepříjemným zahleněním, se jedná o více než dobrý výsledek.

Další start čeká na holky v sobotu ve Vídni. Chybět bude jen Simona Sedláčková, ostatní se představí v kombinaci 60 a 200 metrů.

J.V. 21.1.2015

 

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved