Majka vyšperkovala druhý titul osobním rekordem !!!!

V Horce nad Váhom bude dnes asi hodně veselo  !!!  Vždyť do této malebné slovenské vesnice putuje během dvou dnů druhý  mistrovský titul !!! O oba se zasloužila rychlonohá členka "Vlčí smečky" MÁRIA ŠIMLOVIČOVÁ,  kterou dorostenecký šampionát zastihl ve vrcholné formě a dnes protivětru navzdory, vyšperkovala svůj druhý mistrovský titul novým osobním rekordem !!!!

Závody to byly dnes hodně zajímavé a plné adrenalinu. Křížovku, jak si pořadatelé poradí s postupovým klíčem početného startovního pole, které obsahovalo 36 sprinterek a k tomu mít k dispozici pouzze 6 drah, vyřešili pořadatelé hodně netradičně. Do prvního rozběhu nasadili prvních 6 nejrychlejších slovenských sprinterek a postupový klíč zněl , prvních 6 nejrychlejších postupuje do finále !!! Hodně netradiční řešení, které si žádalo i hodně netradiční přístup........

Poněvadž pořadatelé nakonec přece jen ctili nasazování do drah, podle klíče, dle rozběhu jsme vydedukovali, že není nutno v žádném případě běžet naplno, ale spíše šetřit síly a v ideálním případě doběhnout na 4. pozici a tím mít garantovanou 5. dráhu. Kdo zná totiž v Dubnici místní ovál, dobře ví jak je důležité získat vnější dráhu, poněvadž do té první nebo druhé se jen stěží vejdete..... Samozřejmě strategie skrývala své úskalí..... Jednak není vůbec jednoduché neběžet naplno a ve vyrovnaném poli si hlídat právě onu 4. pozici a za druhé samozřejmě hrozí riziko, že vás některá ze sprinterek předběhne v dalších bězích a sebere vám finálové umístění. Majka ale  splnila stanovený plán ne jedničku. Skutečně doběhla časem 25,87 s  na oné 4. pozici a ve finále nastoupila do předem vytipované 5. dráhy. Pod sebou měla vynikající sprinterku ze silné stáje Kristiana Cupáka a byly to právě tyto 2 talentované sprinterky, které určovaly průběh závodu.

Ostrou dubnickou "zákrutu"vyběhly obě dvě na prvních místech mezi 100 a 150 m , pak Majka získala rozhodující dvoumetrový náskok, který pak již udržela až do cíle. Odměnou za precizně provedenou práci, byl pak Majce nejen druhý mistrovský titul, ale i nový fantastický osobní rekord 24,83 s , který si Majka vytvořila i přes nepříjemný protivítr v cílové rovince, který vál o síle -1,0 m/s !!!! Na druhé pozici doběhla v čase 25,10 Sára Polyaková, pro bronz si doběhla druhá ze včerejší stovky Patrícia Garčárová (25,32 s) ....  FINÁLOVE VIDEO:

Skvěle zvládnutý závod a to po všech stránkách !!! 16 letá Majka je nejen bojovnice k pohledání, ale roste z ní skutečná atletka, která si s lehkostí dokáže poradit s nejednou překážkou, které jí přijdou do cesty. Zátěž 5 běhů ve dvou dnech zvládla na jedničku a i to je výborný signál, před vrcholnými mládežnickými akcemi letošního roku, které se budou konat v kolumbijské Cali a gruzinském Tbillisi !!

Celé Vlčí smečce a Majce zvlášť jeden bonus navíc od skupiny Metallica !!!