Trojlístek užšího výběru reprezentační štafety ve složení Zdeněk Stromšík, Michal Desenský, Honza Jirka doplněný o Tomáše Bočka má za sebou v maďarském Debrecínu poslední společný trénink zaměřený na nácvik předávek. A nevypadal vůbec špatně ostatně jako všechny tady. Na klucích je znát, že ve stejném složení běhali i v loňském roce a z kvartetu vypadl jen o rok starší Honza Hrnčíř. V loňském roce zaběhli kluci jeden z nejlepších  časů, co kdy reprezentační juniorská štafeta předvedla, ale  i tak jim  vysněný postup na juniorské ME utekl. A to o pouhopouhých 37 setin, když čtveřice ve složení Hrnčíř - Desenský - Jirka - Stromšík zaběhla na MČR juniorů ve vloženém závodě čas 41,17 s !!! Je třeba připomenout, že všichni jmenovaní měli z rozličných důvodů v první polovině roku, ne zcela ideální formu. Honza Hrnčíř měl v tu dobu připsaný nejlepší výkon 10,94 (později 10,89), Michal Desenský dokonce 11,18 (na podzim už 10,97), Zdeněk Stromšík 10,98 (ale v září  již 10,73) a jen  Honza Jirka, byl v té době už v pořádné laufu a zaběhl v první polovině června svůj nejlepší výkon sezony - 10,77 s. Dá se předpokládat, že pokud by kluci společně běželi na podzim na limit by dosáhli, ale limity se na podzim neplní a také kdyby jsou jen kdyby a neplatí......

V letošním roce se z pohledu mládeže koná jen jedna vrcholná akce a sice MS 19 letých ve španělské Barceloně. Limit na MS byl sice ČAS znovu zpřísněn, tentokrát na 40,40 s (naposled pro kanadský Moncton 40,50), ale na juniorském světě již pořádně "fouká" a pokud kluci nechtějí odcestovat jen na výlet je to limit spravedlivý. Příležitosti ke splnění stanoveného limitu budou mít přehršel. Trenér reprezentační štafety dospělých Dalibor Kupka pracuje v přípravě velmi intenzivně se všemi vyvolenými na úspěchu českého zkušenějšího kvartetu, což se rovná úspěchu na ME v Helsinkách ale i účasti na OH v Londýně. Z jeho iniciativy pak jsou zařazeny na tradiční mítink v Turnově a také na Zlaté tretře v Ostravě  závody štafet, kterých se může zúčastnit i česká juniorka. Bylo by skvělé využít příležitosti a před zaplněnými ochozy a v mezinárodní konkurenci (účast přislíbyly i štafety JAR, Německa a z dalších zemí) splnit limit opravňující štafetu ke startu na mistrovství světa juniorů  !!!

První krok jsme k tomu již udělali, i když k mé spokojenosti chybí ještě opravdu hodně. Především ne všichni ze širšího výběru akceptovali na můj návrh šéftrenérem mládeže rozeslané pozvánky na toto soustředění. Chápu sice, že minimálně 4 kluci mají reálné vyhlídky na splnění i individuálních limitů a já to také plně akceptuji, ale vyhlídky české reprezentační štafety v případě postupu by nemusely být malé.....

Posuďte sami. V roce 2008 dosáhla reprezentační štafeta juniorů ve složení Řičař, Šťastný, Maslák , Zich v Bydgoszi   nejlepšího času roku 40,60 s. V onom roce se kluci pyšnili osobnímy maximy na stovce MŘ 10,52 PM 10,58 VZ 10,58 a LŠ 10,73. O rok později si stejná čtveřice odvezla z ME juniorů stříbrnou medaili v opravdu fantastickém čase 39,57 s !!!!  Věřím, že po loňské generálce, změny techniky předávek z dolní na horní a formě v pravý čas můžou kluci loňský čas taktéž výrazně posunout. Chce to jen mít vůli a také samozřejmě trošku štěstí !!!

Po návratu z Maďarska by se členové štafety měli znovu sejít na soustředění v Nymburku a věřím, že se k nám připojí i ostatní, v čele s úspěšným dorosteneckým reprezentantem Markem Bakalárem. S jeho pomocí jsou šance na společný úspěch české juniorky opravdu nemalé.

J.V. 21.4.2012

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved