Reprezentační soustředění štafet.....

Hned 3 členové naší skupiny dostali pozvánku národních svazů na reprezentační soustředění štafet. Minulý víkend se sešla v Břeclavi slovenská reprezentace a Majka ŠIMLOVIČOVÁ byla u toho, do Nymburku odcestovali v pondělí Kačka VÁVROVÁ a Zdeněk STROMŠÍK.

Majka absolovovala soustředění, které se konalo po 3 dny v jihomoravské Břeclavi v pohodě. Odborně slovenské rychlíky zastřešovala trojice trenérů Naďa Bendová, Kristián Cupák a Lukáš Kotala. Více se o soustředění můžete dočíst na stránách SAZ - zde

Pokud jsem napsal, že Majka absolovovala soustředění v dobrém rozpoložení a velké pohodě, bohužel  nic takového se nedá říci o Kateřině VÁVROVÉ.  Pro Kačku soustředění v Nymburku, kde měla zůstat až do soboty vlastně ani nezačalo, poněvadž po pondělním tréninku se Katce udělalo zle a v noci ji vystoupala horečka až k 39 stupňům. Dnes ráno jsem se rozhodl Katčin pobyt tady ukončit a poslat ji hned po snídani vlakem domů, do Uherského Hradiště. Plánovaný páteční start na "veřejkách" v Praze se neukuteční a v ohrožení je i její nedělní start na 1. mládežnickém kole v Olomouci...... :(

Byla by velká škoda, kdyby Kačku nemoc oslabila, na soustředění v Calelle i následný týden poté, předváděla neskutečné tréninkové výkony. Navíc mám podezření, že i její nedělní výkon na třístovce, byl přece jen ovlivněn už nastupující nemocí.... Tak snad se dá Kačka rychle do pořádku.

Naštěstí zcela zdravý se cítí Zdeněk STROMŠÍK. Včera společně s ostatními členy reprezentační seniorské štafety, jejíž kostru tvoří úspěšný stříbrný kvartet z Tallinu (Kadlec, Desenský,Jirka, Stromšík), rozšířený o českého rekordmena Honzu Velebu, Vojtu Kolarčíka , Pavla Bendu a Marka Baklára, se sžívali se štafetovým kolíkem. Zítra už půjdou první ostřejší předávky, má se však citelně ochladit. Zimu a náhlé změny tlaků, obzvláště sprinteři moc v lásce nemají, tak snad to všichni čeští rychlíci přežijí ve zdraví.

My jsme dnes se Zdenou absolovova mimojiné odrazové testy a stejně jako v těch silových minulý týden Zdeněk překonával jeden osobní rekord za druhým. Tak například ve skoku dalekém z místa se poprvé podíval přes 3 metrovou hranici a jeho současné maximum tvoří solidních 3,02 metru. A velkou radost jsem měl i z výkonů v trojskoku po odrazové i neodrazové noze. Zajímavostí je, že Zdeněk doskočil po neodrazovce" o 2 cm více než po noze odrazové. Výkony 957 resp. 955 cm jsou už hodně solidní ....... Zdá se tedy, že jsme letos připravení nejlépe, co jsme kdy byli. Naši skutečnou připravenost, však prověří až první starty na atletické dráze. Letošní premiérou pod širým nebem  byl měla být pro Zdendu šedesátka na vítkovickém stadionu přesně za týden a pak už na něj čeká první sobotní kolo extraligy, které se koná v Plzni.

J.V. 3.5.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved