A chčije a chčije....

Slavná hláška dědy Komárka stvárněná   Josefem Kemrem v neméně slavném filmu Jiřího Menzla "Na samotě u lesa" asi nejlépe charakterizuje počasí těchto dní v celé Čěské republice. (slavná hláška ZDE). A kdyby jenom chca....... Ono je ještě pořádně zima. Dnes nepřesáhla ručička teploměru v Polabí 6 stupňů celsia a to věru není právě ideální počasí k finální přípravě reprezentačních štafet, které se v Nymbuurku sešli.

Pod vedením Petra Habáska se tu připravuje mužský seniorský a "22" kvartet, juniorky vede trenér Lukáš Dejdar a moje maličkost se po 2 letech podílí na přípravě juniorů. Ani mizerné počasí, nemůže však úsilí těchto výběrů ohrozit. 

Naštěstí je tady zrekonstruovaný nymburský tunel a tak trochu tady v Nymburku, jak říkali bolševici, "poroučímě větru dešti" a příprava probíhá v podstatě dle plánu. Vlčí smečka má tady hned čtvero zastoupení. Mimo  trenéra je to Zdeněk STROMŠÍK, který je už tradičním členem reprezentačního "áčka", Kačka VÁVROVÁ je jedna ze dvou členek juniorské reprezentační štafety, která v loňském roce pekonala český rekord a málem "se postarala o mega překvapení na MSH v Bydhošti tady  piluje pilně předávky s Aničkou Šuhájkovou a Honza VÁCHA taktéž věří, že "jeho" štafetě se brány na MEJ do italského Grosseta otevřou. A to ještě do státní reprezentace, tentokrát slovenské dodáváme další jméno. A tím je Majuška ŠIMLOVIČOVÁ, která se ode dneška připravuje se slovenským reprezentační výběrem v Banské Bystrici. Dá se tedy říci, že celá polovina skupiny obléká sprinterský reprezentační štafetový  dres a to snad není tak špatná vizitka.... :)

V letošní přípravě opravdu příliš štěstí, oproti minulým letům na počasí nemáme. Na kondičním soustředění  v říjnu nás ve Vysokých Tatrách provázel sníh a chlad, v Itálii bylo pár dnů taktéž chladno a deštivo, a naše reprezentační pobyty v Nymburku v březnu a nyní provází rovněž chlad a déšť. Samozřejmě mimo jediné vyjímky a tím byl náš prosincový, měsíční pobyt v Jižní Africe. Tam to naopak byl stav ideální :)

Pevně , ale věřím , že nás zejména chladný duben nezaskočil a naši přípravu negativně neovlivnil. K takovému optimismu mne vedou i tréninkové testovací  ukazatele, které jsou vesměs lepší, než v loňském roce, tak snad se to projeví i na dráze. Brzy už budeme chytřejší, zima, nezima, chlad, nechlad,atletická sezóna se právě rozbíhá....

J.V. 28.4.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved