Rozpaky ve Stromovce ....

Po raketovém vstupu do atletické halové sezóny jsme tak trochu "přibrzdili". Většina včerejších výkonů sice nebyla špatná, dokonce padl i jeden osobáček a jeden SB, ale co si budeme namlouvat, chtěli jsme v tomto období již víc.

Největší pozornost se upírala přirozeně na Zdeňka STROMŠÍKA, který má před sebou v letošní sezóně jeden jasný a prioritní cíl. A tím je účast na HME v Bělehradě počátkem března. Brány do bělehradské arény mu otevírá jen splnění limitu, stanoveným ČAS a tím je čas 6,69 s, což je mimochodem i hodnota Zdeňkova osobního maxima z roku 2015. Limit je to přísný, jen připomínám, že entry limit má hodnotu 6,74 s a čas 6,69 koreluje s hodnotou cca 10,30 s na stovce. A to u nás v minulosti věru mnoho sprinterů neběhalo.....Ale tak to zkrátka je a není potřeba o tom dále polemizovat.

Včera se Zdeněk cítil dle svých slov dobře a na požadovaný limit si věřil, nicméně nepovedlo se a my budeme usilovně přemýšlet proč se tak stalo.  Aniž bychom hledali výmluvy, je třeba přijmout fakt, že povrch v pražské Stromovce se zdá po rekonstrukci, až ne tak rychlý jak tomu bývalo na původním mondo povrchu. Když k tomu připočtu v porovnání s ostravským Athletic indoor jen velmi průměrné pořadatelsví, kdy výsledky chybí až půl hodiny po doběhu a víceméně absence moderátora závodu, není již důvod vážit více jak 3 hodinovou cestu tam a 3 hodiny zpátky  po českém tankodromu D1 s návratem  v půlnočních hodinách. Příště si vystačíme s možnosti v bližším okolí ( Vídeň, Ostrava, Bratislava, případně i Olomouc). Jediným pozitivem ve Zdeňkově případu byla přímá konfrontace s českými nejlepšími sprintery současnosti jakými jsou Jan Veleba, Pavel Maslák a Marcel Kadlec (z první 5 průběžných tabulek chyběl jen velký talent české juniorské atletiky Štěpán Hampl, který letos běžel již 6,80 !!!

FINÁLE: běhu na 60 m ZDE  (video: www.jojka.cz)

V prvním běhu Zdeněk doběhl do cíle ve shodném čase 6,82 s českým rekordmanem Honzou Velebou a 4 setiny před Slavisou Marcelem Kadlecem. Ve druhém běhu sice Zdeněk získal cenný skalp Jana Veleby (Zdeněk byl v cíli o pouhou setinu rychleji než český rekordman), ale musel se skklonit před umem dalšího vynikajícíchoo atleta v dukelském dresu Pavla Masláka, který byl v cíli zase o setinu rychleji než Zdeněk. Všichni 3 aktéři tak včera odešli ze Stromovky s nejleším výkonem 6,82 s.......

Zdeněk tak i nadále vede časem 6,76 s průběžné české tabulky, další útok na limit a vylepšení letošního SB bude mít o tomto víkendu a my se v tuto chvíli intenzivně rozhodujeme, zda upřednostníme start v Jablonci, Vídni, nebo v Bratislavě.....

Při nemoci Honzíka VÁCHY odcestovaly do Prahy už jen  3 "Vlčice". Všechny 3 zvolily kombinaci disciplín 60 a 200 m. Svůj slabší  den si vybrala Kateřina VÁVROVÁ a zejména její  výsledek ze šedesátky byl silně neuspokojivý. Na časy 7,84 a 7,92 s a zejména unylý projev raději rychle zapomenu a budu se těšit na Katčiny další starty, s nábojem jak jsem u ni zvyklý. Na dvoustovce sice zaběhla SB 24,99 s , projev byl o něco lepší, ale juniorka a horké želízko české reprezentace na juniorské ME v Grossetu, zkrátka musí běhat výrazně rychleji. Ani řeči o 3 týdenních mrazech, s teplotami hluboko pod bodem mrazu, které nám objektivně, značně komplikují v těchto dnech přípravu neobstojí.... 74 setin od osobáku pod širým nebem, při měsíční přípravě v Jižní Africe a s výkonnostním cílem běhat v létě pod 24,00  je zkrátka příliš mnoho.... 

Naopak spokojený můžu být s vystoupením Štěpánky KOLÁŘOVÉ, která dokázala opět běžet šedesátku pod 8,00. Nejdříve 7,97 a poté v běhu s Kačkou Vávrovou 7,93 s, přičemž nechybělo mnoho a Kačku porazila. Zaostala za ní o jedinou setinu sekundy !!! Na dvoustovce pak předvedla Štěpánka hezký běh, ve ktrém vylepšila své halové osobní maximum z Vídně o dalšíc 6 setin, na 25,71 s a zařadila se na 7. místo českých juniorských průběžných tabulek... Na šedesátce je Štěpánka výkonem 7,91 s mezi českými juniorkami dokonce 6. !!

Radost mi udělala i Majka ŠIMLOVIČOVÁ, která ve svém běhu zvítězila časem 7,92 s, což je setinu za jejím letošním maximem, na dvoustovce potvrdila časem 25,60 s svou současnou výkonnost a vylepšení svého osobního halového maxima o více jak půl sekundy. I v jejím případě ale platí, že očekáváme společně přece jen trochu více. Zejména na šedesátce by to chtělo po velmi stabilizovaných výkonech v oblasti 7,90 s se již "utrhnout" alespoň o pár setinek dolů. Podsatné ale u této sympatické slečny je, že zůstává zdravá, což je po všech zdravotních peripetích z minulých let hotový balzám na její i moje nervy :). I Majka bude mít o víkendu příležitost posunout své letošáky, tentokrát opět na domácí půdě, při největším slovenském atletickém halovém mítinku Elán 2017 !!!

P.S: Děkujeme Denise Kisialové (www.jojka.cz) za další sérii hezkých fotek :)

J.V. 25.1.2017

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved