Atletická halová sezóna se pomalu rozbíhá a nikdy nebývá příliš dlouhá a tak se není co divit, že i my se pomalu přesouváme z kvantity do kvality. A to i  přes fakt, že v rámci reprezentačního kempu juniorů a dorostenců, trénují Vašek, Tomáš i Zdenda pořád ještě dvoufázově. O to jsou cenější výsledky včerejšího rychlostního testu 30 m letmo, měřeno na fotobuňkách. Z plného tréninku a bez vyladění dosáhli Zdeněk STROMŠÍK a Tomáš BOČEK velice kvalitního výsledku, Boča si dokonce vylepšil svůj osobák o 5 setin.

Zdeněk STROMŠÍK zaostal za svým osobáčkem o jednu setinu a z plné přípravy zaběhl vynikající čas 2,84 s (!!). Takovýto výsledek při nepokaženém startu koreluje u něj s časem 6,83 s na šedesátce, na stovce v rozpětí 10,56-10,60 s (!!) To je na hranici Zdendových osobních maxim loňského roku a při druhém běhání v tretrách v této sezoně........ Moc se těším na jeho první starty, které by měly tento trend jen potvrdit. Po patřičném vyladění by mohl Zdenda pomýšlet i na časy, které by je mohli ze současné 7. pozice juniorských dlouhodobých českých tabulek katapultovat ještě výše.

Radost mi udělal i Tomáš BOČEK, který měl díky zranění na ruce, která musela být operována 7 týdenní tréninkové manko. I včera mi Boča potvrdil, že ztrátu rychle dohání  a zároveň mile překvapil posunutím osobního rekordu o 5 setin na 2,99 s !! Boča se tak poprvé podíval pod hranici 3 sekund a rychleji na celém soustředění běželi mimo Zdendy jen juniorský reprezentant - vícebojař Jirka Sýkora (2,96 ) a dnes již dorostenec Dominik Muller z Hradce Králové, který běžel 30 m lemo za 2,94 a v loňském létě běžel stovku dokonce za 10,80 s Bočův včerejší výsledek ukazuje na čas na šedine okolo 7,12 s, Tomášova startovní reakce ale nepatří k nejlepším, takže pár setinek rozhodně asi ještě přibude, nicméně Boča se výrazně zlepšil a svůj osobák na šedesátce letos zcela určitě překoná.

Na buňkách se naopak nemohl představit ještě Vašek VLČEK, kterému zranění vazů na plosce nohy stále ještě nedovoluje rychlostní trénink a tak je odkázán jen na úseky tempové vytrvalosti a rozvíjí také vytrvalost obecnou. Poněvadž v jeho případě letošní halovou sezonu zcela určitě vynecháme, budeme si moci poprvé otestovat jeké to je připravovat  se po celou zimu bez závodní přestávky. Věřím, že položení pevného základu v oblasti úseků s nižší intenzitou, by pro Vaška mohlo být k jeho budoucímu zaměření velkým přínosem a Václav se v ničem jak je u něho dobrým zvykem nešetřil. Včerejší celkový objem kilometráže byl na něj nezvykle vysoký a blížil se ke 20 km, z čehož složka obecné vytrvalosti činila jen 6 km.

Jinak soustředění tady v Jablonci zdárně pokračuje až do pátku a my se snažíme maximálně využít zdejších kvalitních tréninkových podmínek k vypilování závodní formy. První ostré starty na sebe nenechají dlouho čekat.....

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved