Vaškovy hezké výkony v Břeclavi

Sezóna 2010 se blíží definitivně ke svému závěru a sobotní závody byly s nejvyšší pravděpodobností posledním vystoupením naší skupiny v letošním roce. V úterý na svátek sv. Václava sice ještě zvážíme start na domácím ovále při burčákovém sprinterském trojboji, nicméně závody by jsme již pojaly jako pohodové rozloučení s letošním soutěžním atletickým rokem.  Do Břeclavi jsme odjeli  bez Zdendy, který už zahájil kondiční přípravu. Tři zástupci naší skupiny tvořili taktéž celý tým AC Slovácká Slavie, což je víc než trisktní bilance týmu, který před 2 - 3 roky bojoval ve finálových  žákovských kolech o medaile mezi nejlepšími družstvy České republiky !!! Něco je špatně......

Vašek se představil ve 2 disiplinách a i dnes ukázal proč je v současné době nejúspěšnějším dorostencem Slovácké. Nejdříve těsně podlehl brněnskému Vlasákovi ve finále stovky a vybojoval časem 11,87 s 2, místo. Čas se nejeví nic moc, ale pozor, běželo se za silného protivětru (-2,2 m/s) a i vitěz juniorského finále Tom Vondráček  s osobním rekordem 10,92 s měl čas o pouhé 2 setiny lepší než byl ten dnešní Vaškův. Další junior ve finále opavský Schindler, který umí čtvrtku pod 50,00 s se musel  dokonce spokojit s časem nad 12 sekund. Vesměs se běhalo o 3 - 4 desetiny pomaleji a tak hypotetický čas kolem 11,50 na konci sezony a 3 měsíčního tréninku bez činky a odrazů je dobrým odrazovým můstkem pro nadcházející přípravu.

Druhá disciplina na které se Václav představil byla velmi silně obsazená čtvrtka. Vašek si dobře rozvrhl tempo, tradičně do 300 vedl (37,3 s) nakonec se ale musel sklonit před finišem vícemistra republiky na této trati Tomáše VYSTRKA (dnes 50,88 s) ale i před na podzim ve skvělé formě běhajícím Danielem GRECMANEM, který si časem  51,06 s vytvořil nový osobák. Je třeba přpomenout že "Grécy" má hodně naběháno a před 14 dny běžel v Polsku osmistovku za vynikajících 1:53,43 mi (!!!) a stal se novým dorosteneckým lídrem letošních tabulek, když se v tabulkách posunul před výše zmíněného Vystrka. I druhý běh byl hodně našlapaný ale ani vítěz druhého běhu Lukáš Němec (52,16), ani brněnský Timoranský, či Kubalák se Sadilem již Vaška z 3. bodované pozice neodsunuli. Vaškův dnešní čas 51,73 s byl jedním z mála výkonů 1. výkonostní třídy, které byly ten den k vidění. Dorostenecká čtvrtka byla jednou z nejsilněji obsazených disciplin onoho dne, vítězi té juniorské Tomovi Vondráčkovi by čas 53,08 s nestačil mezi dorostenci na lepší než 7. (!!) místo.... Je jen dobře, že se na Moravě sešla tak silná generace, v budoucích letech by vzájemná konkurence mohla kluky posouvat hodně dopředu.

Na čtvrtce se představil i Tomáš DANĚK a po dobře technicky zvládnutém běhu si z Břeclavi odváží nový osobáček, vylepšený o 16 setin  na 55,84 s. Toma to potěšilo a moc se těší na tréninky, které nás po krátkém volnu čekají, poněvadž jeho plány na sezonu 2011 už budou ležet výrazně výše než v roce letošním a to zejména v jeho hlavní sisciplíně - osmistovce. Tuto trať si dnes, na závěr sezony vyzkoušel i Tomáš BOČEK a po odvážně rozběhlém závodu (200 za 27 s) se musel v posledních 200 metrech už potýkat s deficitem sil, i tak se Tomovi podařilo překonat v silném běhu hranici 2:10,00 a stát se historicky 2. nejlepším půlkařem "Atletiky s radostí". Pro příští rok už budou mít kluci po důkladné přípravě a zvýšeném objemu obecné a tempové vytrvalosti plánovány časy kolem 2:00 min.... :-) Za statečný výkon byl Tomáš odměněn alespoň 2 body pro početně "zdecimované" družstvo.