Majka kraluje průběžným juniorským  slovenským tabulkách na obou sprinterských distancích !!!

Tato sobota osdstartuje na Slovensku seriál národních šampionátů. Začnou jednodenním kláním nejlepší slovenští junioři, za 2 týdny to pak bude šampionát dospělých a poslední únorovou sobotu si své síly poměří dorostenci, kam Majka věkově patří. Slovenským specifikem je, ža na juniorském šampionátu můžou startovat i dorostenecké kategorie a tak tuto sobotu i Majka poměří síly s nejlepšími mládežnickými Slovenkami v bratislavské hale Elán.

No aby ne, její vyhlídky jsou velmi dobré a její neúčast by byla skutečně oslabením slovenského juniorského šampionátu.  V průběžných juniorským tabulkách, které zahrnují všechny kategorie od žactva výše, totiž k dnešnímu dni, Mária ŠIMLOVIČOVÁ kraluje oběma sprinterským tratím na Slovensku, a tak se dá mluvit bez skromnosti již nyní o velkém comebacku Majky na slovenskou atletickou scénu po nepříjemném zranění v podobě únavové zlomeniny.

V běhu na 60 metrů  největšími konkurentkami Majky, která si tuto sobotu zaběhla halový osobní rekord 7,91 s,  budou věkem taktéž dorostenky Petra Močáryová z Dubnice (letos 7,94) a Sára Polyaková z UK Bratislava 7,95), zahanbit se od dorostenek jistě nebudou chtít ani juniorky Natálka Ostrožlíková z Nitry (7,96) nebo její jmenovkyně z UK Bratislava Lipková (7,96). Pole je tedy velmi vyrovnané 5 nejsilnějších je srovnáno v 6 setinách a v sobotu bude záležet jen a jen na aktuání formě a také na tom, kdo bude mít pevnější nervy....... Každopádně v sobotu ve 13:00 už budeme mít tuto tajenku vyluštěnou :)

Za 2 hodiny budou následovat rozběhy dvoustovek a ty budou rozhodující, protože žádné finále se na Slovensku neběží a poběží se přímo na čas. Majka by měla startovat z nejlepší dráhy a s nejlepšími soupeřkami v jednom běhu. Na této distanci také není o favoritkách pochyb. Průběžné tabulky vede opět Majka časem z Vídně 25,68 s , před dvojnásobnou slovenskou žákovskou rekordmankou na tratích 150 m a 300 m Sárou Polyakovou, třetí místo průběžných tabulek obsazuje čase 25,81 s Natália Ostružlíková.......

Majka, která si z Baratislavy ze žákovského halového šampionátu v loňském roce přivezla dvě medaile ze šedesátky a stopadesátky (zlato a stříbro) , by si ráda jistě podobný úspěch ráda zopakovala i tento víkend 

TAK DRŽTE MAJCE PALCE !!!!

Průběžné juniorské tabulky k nahlédnutí

VIDEO z minulé soboty: Mária Šimlovičová 60 m  _ 7,91 s 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved