V posledním kole první ligy v Jablonci nad Nisou nastoupili andílci po letní přípravě, která nám všem dala docela zabrat.

V absolutních časech jsme sice neohrožovali osobní rekordy z jara. Kačka Hornová se přesto stala třetí největší sběračkou bodů družstva žen LIAZU. Na 100 metrů si vyběhla nejlepší letošní umístění v první lize, kterým je druhé místo v čase 12,85. Na dvoustovce pak po bojovném výkonu uhájila celkově čtvrtou pozici v čase 26,37 před další výbornou běžkyní LIAZU Míšou Bičianovou.
Celkový zisk šestnácti bodů je tak osobním maximem Kačky v individuálních disciplínách v první lize.

Vojta Karásek měl na startu stovky velkou chuť běžet - opravdu velkou. Ta touha vyrazit však byla bohužel příliš nutkavá a tak se z bloků vydal dříve než ostatní soupeři. To pak mělo nevyhnutelně za následek to, že po diskvalifikaci se do cíle stovky již nepodíval.
Při svém druhém startu, na dvoustovce byl Vojta v blocích klidnější. Vyrazil v prvních metrech trochu váhavě, ale pak pěkným během doběhl do cíle v čase 23,02. Pro Vojtu je to výrazné zlepšení oproti prvnímu podzimnímu startu při Mladé Evropě. Bylo vidět, že odpočinkový režim začíná zabírat a Vojta by se do Mistrovství republiky dvaadvacítek mohl dostat zase pod hranici 23 vteřin na 200 metrů.

Tomáš Dostrašil se vydal vstříc vysokým překážkám. Jeho výsledný čas 16,44 znamenal deváté místo a dva body pro družstvo.

Bohužel nemilá zpráva se týká Vojty Truhláře. Ten se již od Mistrovství republiky dospělých potýká s bolestí paty a achilovky. Včera sice nastoupil s cílem urvat alespoň nějaké body pro družstvo. Bohužel zranění bylo proti. Vojtu tak čeká vyšetření na ortopedii a potom uvidíme jak se bude dále vyvíjet jeho příprava směrem k další sezoně.

Podzimní část sezony tak začíná nabírat na obrátkách. Kačku a Vojtu čeká v příštím týdnu Mistrovství republiky do 22 let.
Kuřátka mají zatím ještě dva týdny čas na poslední část přípravy než se rozběhnou soutěže družstev a pro Verču Milotovou bude pomalu vrcholit příprava na Mistrovství republiky žáků.

Takže andílci GO !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved