Čekání na první starty a jarní teploty.....

Atletická sezóna klepe na dveře, ale jarní teploty, které panovaly při našem pobytu ve Španělsku si však v Česku dávají na čas. Již dnes se měla většina členů "Vlčí smečky" postavit na start při Atletické středě v Uherském Hradišti , abychom prověřili naši připravenost v podpůrných sisciplínách 60, 150 a 300 metrů. Nicméně trenér míní a teploty mění. Na Slovácku sice nepoletuje sníh, jako například na severu Česka v Jablonci, ale vytrvalý déšť a 8 stupňové teploty, nejsou tím "pravým ořechovým" pro vstup do sezóny a tak se premiéra o několik dnů posune. 

Pokud se počasí umoudří a předpověď je prozatí příznivá, postaví se první členové "Vlčí smečky" na start v neděli.  Koho bychom tedy měli na startu o víkendu vidět a jak budou vypadat naše následující dny ?? Na startu se určitě ještě neobjeví Majka ŠIMLOVIČOVÁ, která se o víkendu zúčastní slovenského reprezentačního soustředění štafet v Břeclavi. 

Do Přerova, kde se koná mimojiné sprinterský trojboj by však měli odcestovat naše nejmladší akvizice Adriana Fornůsková a Barča Jelínková, které by měly jít kompletn sprinterskýí trojboj. Ten by měl jít i Honza VÁCHA a pokusí se navázat na naše úspěchy v minulosti. Tak napřiklad dvakrát zde zvítězil Zdeněk STROMŠÍK a bodovým součtem 2726 bodů je i rekordmanem mítinku. V roce 2012 zde dokonce při svém premiérovém startu běžel čas 10,56 s , který jej opravňoval k účasti na juniorském MS v Barceloně.

Ve stejném roce zde zvítězila i Kačka VÁVROVÁ v rekordu mítinku mezi žákyněmi. 

V Přerově se dařilo napříkad i bývalému členu naší skupiny Adamovi Zelinkovi, který zde zvítězil v roce 2014 a ve stejném roce si vítězství v žákovské kategorii odnesla i Štěpánka KOLÁŘOVÁ,. Ta se letos ještě kvůli drobnému zranění na startu  neobjeví, ale v Přerově by měla běžet Kateřina VÁVROVÁ. Ještě se rozhodneme zda půjde z plného tréninku kompletní sprinterský trojboj, nebo se představí na třístovce, kterou měla běžet dnes v Uherském Hradišti. Na oblíbené distanci - 300 m - by se měl objevit již i David CESAR !!

Zvažujeme i start Zdeňka STROMŠÍKA. Ten běhal na soustředění ve Španělsku ve velké pohodě a jeho nedělní start nevylučuji.Zdeněk ovšem stejně jako Kačka VÁVROVÁ odjíždí již v pondělí na závěrečné reprezentační soustředění štafet. V Nymburku, kde se soustředění koná, zůstanou s trenérem až do soboty 7.5. a o den později se Kačka již postaví v dresu OLYMPU Brno na start juniorské soutěže družstev.... A pak už to půjde ráz naráz, první starty, i když pořád ještě z plného tréninku, však lecos napoví :)

J.V. 27.4.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved