Nejmladší člen skupiny Tomáš Daněk odstartoval ve středu při Krajských přeborech novou sezónu. Nastoupil na nejkratším sprintu a premiérově také na náročné trati 1 500 m, kde se otevírá možnost reprezentovat Zlínský kraj na Olympiádě dětí a mládeže konané letos v červnu. Na 60 m Tom s přehledem vyhrál svůj rozběh v čase 8,0 s. Tajně jsem doufal, že se podaří časomíru zprovoznit alespoň na finále. Bohužel se tak nestalo, Tomáš vyhrál finále B v novém hezkém osobním rekordu 7,9 s, radost mi kalí jen to, že se běželo na ruku..... Na patnáctistovce Tomáš předvedl statečný výkon, tempo jsme rozpočítali na čas kolem 5:00,0 min a 3 okruhy jsme jej opravdu doržovali. v posledních 300 m Tomíkovi trošku došly síly a ztratil oproti plánu 7 sekund. Celkově obsadil hezké 2. místo a já mu nemůžu nic vytknout. Předvedli jsme na co momentálně máme a Tom i přes malé zkušenosti působil na ovále vyzrálým dojmem.

V sobotu startovali Tomáš Boča a Vašek na hradištských ,, Memoriálech". Mítink hodně ovlivnilo počasí. Nejen, že se citelně ochladilo, ale řadu výkonů znehodnotil silný severní vítr dosahující v nárazech až 6 m/s. Při Tomášove premiéře jsem věřil na čas kolem 12,00 s, protože Tom udělal za poslední rok co s námi trénuje veliký pokrok, zejména v technice běhu. Nakonec Tomáš hned  v rozběhu překonal 12 sek. hranici a  regulérnosti času 11,98 s zabránil jen vítr, který v té době ale nevál až tak silně - 2,5 m/s. Tom si ale především sám sobě dokázal, že se dá běhat pod 12 v pohodě už letos. O to víc jsem se těšil na jeho vystoupení na dvojnásobné trati. Z té jsem ho nakonec raději odvolal, Tom si stěžoval na tlak v zadním hamstringu a nemá cenu nic riskovat na začátku sezóny při lokálních závodech.

Vaškův start na první letošní půlce pod širým nebem jsem očekával s velkým napětím. Na soustředění v Itálii i po návratu Vašek vykazoval velikou formu jak v tempové vytrvalosti, tak rychlostní. Cíl zněl zaběhnout čas 2:06, Vaškovy ambice byly myslím ještě o něco odvážnější. Bohužel, nepovedlo se. Velkou roli jistě sehrál velmi silný protivítr, který běžcům na vzdálené rovince pěkně rozhazoval tempo a vyváděl je z rytmu, ale i tak Vašek působil malátně a jeho běh těžkopádně. Snad se promítla únava z posledních náročných tréninkových dní, přece jen formu ještě neladíme a na start jsme nastupovali téměř z plného treninku. Jeho čas 2:11,08 je sice osobním venkovním rekordem, ale i tak více jak půl sekundy za rekordem absolutním, který běžel letos v hale a navíc ve zdravotní indispozici. Nic  se  ale neděje, závod bereme jako kvalitní trenink a už v příštím týdnu nás čekají další závody v Olomouci a Ostravě . Jsem přesvědčen, že tam už předvedeme na co opravdu máme!!!

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               J.V. 2.5.2009

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved