Místo bujarých oslav, trénink na atletické dráze....

Oslavy posledního dne roku si každý představuje po svém. Někteří už od ráno propadnou plánovanému bujarému veselí se sklenkou něčeho ostřejšícho, jiní se tetelí u televizních obrazovek a ládují se cukrovím, jiní pak"paří" hodiny na compu, atd. atd, každý dle svého gusta. Pro atlety a netýká se to zdaleka jen naší tréninkové skupiny, znamená pak Silvestr alespoň v dopoledních hodinách běžný tréninkový den a nejinak tomu bylo i v roce letošním.

Vašek, Boča i Simča odtrénovali v Uherském Hradišti, Zdendu jsem kvůli jednomu tréninku do Uherského Hradiště netahal a odtrénoval vyjímečně doma v Poličné a tak jen Kačka měla volno, poněvadž stále doléčuje nepříjemné virové onemocnění, které ji postihlo již v polovině měsíce.

Zejména pro Tomáše BOČKA a Vaška VLČKA nebylo žádným tématem, zda v posledním dnu roku trénovat či nikoliv....Nic jiného jim totiž ani nezbývá. Tomáš pořád ještě dohání tréninkové manko způsobené zraněním článku prstu, které si vyžádalo operaci a téměř 7 týdenní tréninkovou absenci na začátku přípravného období, Vašek zase utrpěl na soustředění v Nymburku tak nepříjemnou zhmožděninu chodidla, že byl z běžeckého tréninku vyřazen na 5 týdnů a mohl trénovat jen střídavě na rotopedu a v posilce. V tomto týdnu již zahájil prvními tempovými běžeckými tréninky a i když chodidlo ještě cítí, jeho stav se výrazně lepší a pomalu se dostává  na úroveň, kterou disponoval před 5 týdny.  Vzhledem k tréninkovým výpadkům se oba nebudou připravovat na halovou sezonu, která je v případě jejich budoucího zaměření spíše kontraproduktivní a po celou zimu se budou připravovat bez přestávky na první jarní starty. Pokud budeme zvažovat nějaký halový start, tak jenom jako test naší připravennosti k danému datu a případný start by jsme šli z plného tréninkového zatížení.

Jinak je tomu v případě Zdendy STROMŠÍKA, který se chce důstojně rozloučit  s juniorskou kategorií a běhá již nyní ve velké pohodě a i testy ukazují, že je ve všech ukazatelích na tom výrazně lépe než v roce loňském. Tak teď jen nic nepokazit...

Simča SEDLÁČKOVÁ, která se od prvního ledna stává dorostenkou a byla s námi i na soustředění na Kanárských ostrovech odpracovala v posledních 3 měsících poctivě výrazně vyšší objemy než v roce minulém, což se zákonitě musí odrazit i ve výsledcích závodů, které jsou před námi. Moc se na její halové startytěším.

No a benjamínek naší skupiny Kačka VÁVROVÁ, která již v prosinci při mezikrajovém utkání předváděla fantastické výkony na 60 m (7,82 s) a na třístovce zaostala jen půl sekundy za českým halovým rekordem(!!) se jistě brzy postaví na nohy a nemám pochyb, že dvoutýdenní tréninkové manko brzy dožene. Do not nám navíc hraje i tradičně pozdní termín jejího halového vrcholu. Mistrovství republiky žactva se koná v Jablonci až počátkem března. Čas nás tedy v jejím případě naštěstí nijak netlačí....

Dovolte, abych se závěrem s Vámi se všemi, kteří navštěvujete naše stránky, pro letošní rok rozloučil a popřál Vám jménem svým, ale i jménem všech členů "ATLETIKY S RADOSTÍ" v roce 2013 pevné zdraví, hodně štěstí a všeho dobrého.

J.V. 31.12.2012

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved