Vlčáci světoběžníci ...

Včera v ranních hodinách opustila ranvej pražského letiště Simona SEDLÁČKOVÁ a čekal na ni hodně dlouhý let. Přes mezipřistání v Paříži, pokračovala dál až na karibský ostrov Martinik, kde stráví plné 2 měsíce. Simča je nejen výbornou atletkou, ale i studentkou a tak byla vybrána mezi malou skupinku studentů hradištského gymnázia, kteří budou mít možnost v rámci výměnného studenntského programhu strávit ve francouzkém departmentu, ležícím mezi ostrovy Svatá Lucie a Dominika.

Na ostrově ve kterém žije ne více než 400 000 obyvatel Simča důkladně procvičí svou již tak velmi dobrou francouzštinu, ale v atraktivním prostředí bude mít samozřejmě i možnost k tréninku, kterou bude bohatě využívat. V hlavním městě Martiniku Fort - de - France stojí nejen ústřední stadion s atletickou dráhou, ale jedna se nachází  přímo  u školy, kterou bude Simona navštěvovat. Tento týden nechám úspěšnou studentku a atletku ještě aklimatizovat a trošku se porozhlédnout, ale od příštího týdne už bude trénovat podle zaslaného plnánu a já pevně věřím, že jí trénink v nádherném prostředí bude ku prospěchu a po svém návratu koncem května, nás bude překvapovat nejen nově nabytými zkušenostmi a vědomostmi, ale i sportovní výkonností.

Hodně daleko, za velkou louží se relativně brzy, ale na delší dobu podívá i Václav VLČEK. Studentovi pražské VŠFS byla nabídnuta možnost pokračování ve studiu na jedné z amerických univerzit a Vašek si vybral tu v americkém Idaho, bezprostředně sousedící se státem Oregon, který je mekkou amerických běžců. Tamního zkušeného headcoache Nielsena, který byl mimojiné trenérem olympijské vítězky a trojnásobné mistryně světa ve skoku o tyči Stacy Dragila zaujal Vaškův slušný rychlostní potenciál, který by mu měl hodně pomoci, při jeho nové specializaci a tou bude bezpochyby trať 800 metrů.  Na univerzitě, která leží téměř ve stejné nadmořské výšce jako například Štrbské pleso, by měl Václav najít ideální  podmínky pro trénink štredotraťaře. V těchto dnech Vašek, který vynechal halovou sezonu a vše podřizuje přípravě, tak aby byl v době svého nástupu ve skvělé kondici a zvládal tradičně tvrdé "americké" tréninky.

 Po Klárce Michalské, která studuje a sportuje již druhým rokem v jižanském Kentucky, bude mít ATLETIKA S RADOSTÍ za velkou louží již svého druhého zástupce.

O pobytu Simči na Karibiku a připravované cestě Václava přineseme na těchto stránkách jistě nejednu rozsáhlejší reportáž stejně jako o plánované cestě Kačky VÁVROVÉ, Majky ŠIMLOVIČOVÉ a Štěpánky KOLÁŘOVÉ do čínského Wuhanu. Děvčata ze staroměstkého školního ústavu si do daleké Činy vybojovaly postup svým výsledkem ve finále Středoškolského poháru. "Vlčice" už mají rezervované letenky a směr Čína naberou 27.6. 2015 !! Ale i o této akci podrobněji až někdy příště....

No mají ti "dnešní mladí" možnosti. Já byl za "totáče" s atletikou nejdále v Lipsku ....

J.V.26.3.2015

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved