Simona oporou gymnázia !!!

Velkou oprorou hradištského gymnázia je studentka 2. ročníku a především členka naší skupiny Simona SEDLÁČKOVÁ.  Ta se dnes krajském kole této školni soutěže stala se součtem 1500 bodů dokonce největší "sběračkou bodů" ze všech přítomných atletek !!!. Ani její bodový zisk ale na postup nestačil a hradištský gympl, zaostal za týmem gymnázia z Kroměříže o 2 body a do celostátního kola, které se koná počátkem října v Břeclavi se tak nepodívá.

Simona nejdříve nastoupila ke startu na 60 m. Zde udělala hezký dojem, její běh na samotném konci nepostrádal uvolněnost a Simona zvítězila s velkým náskokem v čase 8,11 s. Nebýt protivětru o síle 1,0 m/s mohla konečně padnout i hranice 8,00 s !!! V nepřímém souboji tk porazila svou největší soupeřku ve startovním poli Alenu Symerskou z Kroměříže, která se může pyšnit oosobním rekordem z letošního roku na stovce o hodnotě 12,65 s !! Za hezký výkon si Simča připsala nejvyšší bodový zisk ze všech doutěžících a sice 815 bodů.

Těsně před startem dvoustovky se obloha zatáhla a citelně se ochladilo. Simča předvedla poměrně hezký běh a do 150 m to mělo i šťávu. Posledních 50 m to už moc nejelo, nakonec Simča zaběhla 27,32 a svůj běh vyhrála. Ve druhém běhu ale Symerská běžela rycheji (26,95 s) a tak na Simču zbylo až druhé místo....

Mladá sprinterka se v sobotu v dresu Hodonína ještě zúčastní finále MČR družstev v Břeclavi a pak se pro ni sezona roku 2013 definitivně uzavře.