V Hradišti jsme byli hodně vidět....

Uherskohradištský sportovní areál byl za příjemného, babím létem prosluněného dne, svědkem prolínací soutěže družstev o postup do 1. ligy. To se týkalo našich žen, poněvadž muži už po nedůstojném působení (at´již z jakýchkoliv příčin) 1. ligu definitivně opouštějí.....I z toho důvodu soutěžili  naši kluci mimo bodování. I tak je přinejmenším absurdní, že sprinterská skupina ukázala, že by i v omezeném počtu a při plném vytížení 1. ligu s udržela,  neboť ve všech disciplínách, kde jsme v baráži nastoupili  odnesli jsme si palmu vítězství.

Nejdříve se na start postavil Vašek VLČEK. Ten má za sebou náročný týden s řadou závodů, ale do závodění má po 2 měsíční absenci , zapříčíněné zraněním kvadricepsu velkou chuť a tak není důvod  v závěru sezony nějak jeho starty limitovat. Vašek předvedl tentokrát skvělý běh, s konečně nepřekoplou 1. polovinou tratě a jen protivítr na protější rovince zabránil překonání osobního rekordu. Vašek potřetí v kariéře zaběhl čas pod 51,00 s , tentokrát 50,96 s a já jsem byl velice spokojený zejména s jeho rozvržením síly na trati, kdy dokázal v závěru dokonce finišovat a s přehledem na cílové rovince navýšil svůj náskok před druhým Juránkem 51,25 a třetím Dominikem Kubalákem z Hodonína, který běžel 51,45 s.

Poprvé se letos postavil na start dlouhých překážek  Radek HRABINEC. Ten coby, dnes už "čistokrevný" sprinter s osobním rekordem 10,90 na stovku, vždy na závěr sezony distanci 400 m př. běhá a i včera potvrdil, že překážky běhat nezapomněl !! Po téměř nulové přípravě zaběhl velice solidních 56,36 s a tímto časem se zařadil v kategorii U 23 na 17.místo celostátních tabulek !!! Je obdivuhodné jak Radek, který  se tréninkem s úseky  delší jak 200 metrů dost protrápí, dokáže zkoncentrovat a zmobilizovat veškeré síly, tak aby předvedl na těžké trati tak solidní výsledek. Nebýt zaváhaní na 8. a poslední překážce mohl být jeho výsledek ještě kvalitnější, ale Radek si za svůj  včerejší výkon zaslouží maximální respekt. Ani on včera nenašel mezi specialisty - překážřkaři na trati přemožitele....

Nikomu ze soupeřů nedal sebemenší šanci ani další člen naší skupiny Tomáš VONDRÁČEK.  Tomu se na hradištskem polytanu tradične daří a ani včerejší den nebyl vyjímkou. Tom, který od příštího roku se bude připravovat na čtyřstovku, kde jej, jak pevně věřím , čeká velká budoucnost nastoupil k běhu na 200 metrů a suveréně zvítězil v čase 22,65 s. Škoda jen příliš silného protivětru, který vál o rychlosti (-2,0 m/s). Nebýt větru vanoucího do protivky v zatáčce i na rovince, Tomáš by pravděpodobně zaznamenal svůj letošní nejlepší výsledek na této distanci (doposud 22,40).

S nástrahami větru bojoval ve stejném běhu i Tomáš BOČEK. Ten včera zaběhl 23,38 s a na cílové čáře porazil i o 1 setinu už ze čtvrtky unaveného Vaška. Tomáš předvedl běh za který se nemusí stydět a při lepších povětrnostních podmínkách, by mohl atakovat i on hranici 23,00 s. Jinak dvoustovka byla jedinou disciplinou kde nás nastoupilo více h závodníků naší skupiny a v případě možnosti bodovat, by jsme zde získali celkem 26 bodů. ...

Na čtyřstovce zanechal dobrý dojem Tomáš DANĚK. Ten se na 2 desetiny přiblížil svému osobnímu rekordu a běžel v čase 54,82 s.

Velkou radost mi udělala žákyně Simona SEDLÁČKOVÁ. Ta nejdříve na hladké stovce časem 13,60 s postoupila do finále B, ve kterém o hodinu později zvítězila v novém osobním rekordu 13,29 s. Na Simči bylo zřetelně vidět jak moc chce zvítězit a porazit další hradištskou závodnici o 6 let starší, zkušenou Petru Jakešovou. Ta nakonec doběhla na druhé pozici v čase 13,41 s. Pro Simču je to už třetí osobní rekord v tomto týdnu a je zcela evidentní jak moc udělala poctivá tréninková, prázdninová příprava této mladé talentované atletce dobře. I v příštím roce zůstává Simona ještě v kategorii žákyň a pokud ji vydrží současný přístup k tréninku, máme se na co těšit. Simona pak ještě v samotném závěru nastoupila ke štafetě na 4 x 100 metrů, která ve složení Jakešová, Sedláčková,Kubíková,Brázdilová doběhla  3. a získala do celkového hodnocení 8 bodů. Ani tento bodový zisk, přes obětavý přístup všech zúčastněných,  nestačil útlému týmu žen Slovácké k postupu do 1. ligy. Bodovým ziskem 98 bodů skončili na 3. pozici pouhé 3 body za týmem z Otrokovic. Škoda neúčasti odcestované Kolářové, která upřednostila start v zahraničí za AK Oymp Brno před pomocí družstvu v boji o 1. ligu, zraněné Vendy Vávrové a jiných....

Nejméně spokojená byla asi Barunka OHNOUTKOVÁ. Ta byť v tréninku ukazuje velice zajímavé výsledky,není s to přetavit tyto do finálního výkonu zejména na osmistovce. Včerejší Bářino vystoupení nepřekročilo stín jejich tradičních projevů a na půlce doběhla na 4. pozici v čase 2:31,83 min. Na čtvrtce ukázala pak jeden ze svých lepších výsledků a i tady časem 65,27 s nakonec bodovala.

J.V. 17.9.2011

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved