První v Česku, třeí Evropanka .... !!!

Ani 33 stupňové vedro ani nepříjemný protivítr na první rovince, který kradl mladým atlekám síly hned po startu, nezabránily Kateřině VÁVROVÉ v překonání osobního a současně oddílového rekordu. Čas 39,59 s zařadil Kateřinu při dosavadní neúčasti Zuzky Hejnové a Denisy Rosolové na lídrovskou pozici mezi českými ženami na této populární atletické distanci a současně Kačku katapultoval na třetí místo evropských dorosteneckých tabulek !!!

Přitom ještě v poledne nebylo vůbec jisté, zda do Ostravy odcestujeme. Na Slovácku ručička teploměru dnes ukazovala k 36 st celsia a já váhal..... Nakonec jsme přece jen odcestovali a udělali jsme dobře... Kačka použila dnešní vložený závod jako ideální přípravu před sobotní premiérou na čtyřstovce a skvělý čas 39,59 s  patří z dvoustovkou z Třince, kterou Kačka běžela za 24,52 s k jejím nejhodnotnějším dosvadním výkonům.

Podmínky, které v Ostravě dnes vládly zdaleka nebyly ideální. Hrozné vedro a dusno a silný protivítr na první rovince moc atletům na této distanci nesvědčí, přesto se Kačka vzepjala k mimořádnému výsledku. Po mezičase na dvoustovce za 25,5 s běžela poslední stovku osamocena a s velkým náskokem za 14 sekund a to je s doznívající únavou v nohách ze soustředění v Nymburku více než dobré.  Teď už tréninky stáhnem a začneme ladit. Vždyť mistrovství republiky začne za méně než 3 týdny. I dnešní test ukázal, že jdeme  správnou cestou...

Na startu se představila i žákyně Štěpánka KOLÁŘOVÁ a po bojovném výkonu zaostala za svým osobním rekordem o pouhých 15 setin sekundy. Na Štěpánku čeká v sobotu ve Vlašimi žákovský vrchol první poloviny sezony a sice mezikrajové utkání žactva. Štěpánka byla na základě svých dosavadních výborných výsledků nominována do krajského výběru na tratě 60 a 300 m a také jako členka sprinterské štafety.

VIDEO:

J.V. 10.6.2014

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved