Jako úspěšná se vracela minivýprava miniandílků, která v úterý absovovala veřejné závody v hale na Stromovce.

Pro Karolínu Kořínkovou a Veroniku Milotovou to byla zkouška podmínek v této hale před Mistrovstvím republiky, které se letos bude konat právě zde.
Novinkou bylo také vedení zkušenou členkou skupiny Kamčou Ajšmanovou, která se ujala koučování při mé nepřítomnosti, neboť já byl s další částí skupiny přítomen při halové středě v Jablonci.
Jak pro Verču, tak zvláště pro Karolínu která byla v této hale poprvé, to byl také důležitý test, neboť také při prvním dnu Mistrovství republiky se budou muset obejít bez mé přítomnosti. Musím, říci že test vyšel naprosto na jedničku a přesvědčil mně, že jdeme správnou cestou.

Jako nejhodnotnější je možno označit výkon Veroniky Milotové na trati 150 metrů. První údaj, který se objevil na časoměrné tabuli byl 18,99 což vzbudilo velkou míru radosti, byl nakonec upraven na oficiálních 19:00.
I tento čas vzbudil ve mně vlnu emocí, neboť je to nový oddílový rekord a svou kvalitu tento čas prokazuje také tím, že se řadí na třinácté místo v dloudobých tabulkách žákovských stopadesátek v hale. Kromě toho je to také samozřejmě nový osobní rekord včetně absolutního. Veronika startovala ještě na trati 60 metrů, zde časem 8,10 zaostala jen jednu setinu od svého absolutního osobního rekordu.
Zdá se, že forma před Mistrovstvím republiky roste a tak budeme věřit, že to nejlepší přijde pátého a šestého března.

Karolína Kořínková si testování haly vyložila po svém a rozhodla se, že když už v té Praze je, tak si sebou aspoň jeden osobáček taky odveze. A povedlo se. Šedesátka překážek vyšla výborně a Karolína se zlepšila o celou desetinu na současných 9,31. Znamená to posun v tabulkách na 14 pozici. Vím jak byla Karolína nervózní a vím jaká je bojovnice, takže věřím v další zlepšení na této zamilované trati Karolíny při Mistrovství republiky. V dálce, jak oznámila asistentka trenéra to bylo velmi velmi povedené skákání a to že konečný výkon není daleko za pěti metry je způsobeno jen drobnými přešlapy. To však svědčí o tom, že Karolína konečně na prkno dobíhala rychle a odhodlaně, za což jsem rád.

Z další skupiny andílků závodící v Jablonci při halové středě se nevíce dařilo Vojtovi Karáskovi, ten si opět vylepšil osobní rekord na 60 metrů na čas 7,33 - je to již třetí zlepšení osobáku Vojty na této trati v letošní halové sezoně. Vojta však netlačí na pilu a zlepšuje se po setinách.... Tak uvidíme zda se rozhodne někdy z tohoto času ukrojit i více.
Velmi potěšující výkon je však dvoustovka Vojty za 22,90. Jedná se o čas jen 5 setin za halovým osobákem z haly na Stromovce a to je velmi dobrý předpoklad pro možné zlepšení i tohoto času.

Ostatní andílci předvedli standardní výkony při kterých nepřekonávali osobní rekordy. Pro Kačku Hornovou, která se pomalu zvedá z opakovaných zdravotních potíží, to byla to velmi dobrá příprava na blížící se Mistrovství republiky. Věřím, že do příštího víkendu se nám podaří dále se zvednout, abychom atakovali naše nejlepší výkony.

Velmi pěkným výkonem a obrovským zlepšením osobního maxima se předvedla také Pavla Karešová, která svým časem 3:18,54 na kilometrové trati potěšila nejen sebe, ale i trenéra Zdeňka Truksu a v neposlední řadě také mně. Snad se z toho stane odrazový můstek pro Mistrovský závod ať již bude na jakékoliv trati.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved