Kačka s Majkou kralují českému a slovenskému žebříčku, česká Vlčice je 13. na světě !!!!

Podruhé během 8 dnů se vypravily "Vlčice" do atletické areny Ferry Dusika ve Vídni. Z řady kvalitních výsledků jasně dominují dvoustovky Kateřiny VÁVROVÉ a Majky ŠIMLOVIČOVÉ, které děvčata katapultovala do čela nejen českého a slovenského žebříčku, ale i mezi nejlepší dorostenecké  sprinterky Evropy i světa. Kačka se po včerejšku dokonce nachází mezi 10 nejlepšími Evropankami a v neredukovaných světových tabulkách se nachází na neskutečné 13.pozici !!!!

Přitom pro Kateřinu začalo vše nemastně, neslaně. Na 60 m po nevýrazném a hodně mdlém projevu jeden z nejhorších jejich výsledků za poslední 2 roky a jeden čas se z tribuny zdálo, že se jí snad ani běžet nechce, když zaběhla pro sprinterku Kaččiných kvalit průměrných 7,95 s a bylo dusno !! Kačce jsem řekl co proto a ona si to přeložila tím nejlepším možným způsobem !!! Zdravě naštvaná Kateřina se postavila na start dvoustovky a ve výhodné 4. dráze vídeňské arény a  předvedla skvělý běh !!! Kačka v hale běžela poprvé pod 25,00 s , konkrétně 24,95 s  a tímto výkonem vede s více jak půlsekundovým náskokem české průběžné dorostenecké tabulky, v těch dlouhodobých se zařadila mezi skvělé české sprintery současnosti Denisu Rosolovou (24,87) a Kačku Čechovou (24,97 s) a  před dnešními Pražskými přebory jetímto časem 16 letá dorostenka 4. mezi českými ženami !! Ještě radostnější je pohled do dorosteneckého a světového pořadí. V Evropě se Kačka novým osobním halovým rekordem vejde do první desítky a ve světovém jí patří dokonce 13. příčka !!! Takhle vysoko ve světě ještě Kačka mezi svými vrstevnicemi nefigurovala a je jen otázkou, kolik setinek nebo i desetinek by byla schopna Kačka stáhnout, kdyby běžela svůj rozběh, který s převahou vyhrála ještě pod větším tlakem. Každopádně VELKÁ GRATULACE a zde jez vídeňského běhu.

Další "Vlčice", která se z Vídně vracela velmi spokojená je Majka ŠIMLOVIČOVÁ. !!! Její přípravu v poslednícm měsíci nabourávala onemocnění. Nejdříve ihned po návratu ze soustředění na Kanárských ostrovech jí vystavila stopku nepříjemné angína, tento týden jí v tréninku od pondělé omezovalo virové onemocnění...... Nad jejím vídeňským startem tak visel jeden velký otazník. V pátek už Majka hlásila, že je fit, přesto jsem si nebyl jist, zda má vůbec startovat a hlavně jsem netušil jaký výsledek mám vzhledem k okolnostem očekávat. Nakonec Majka předvedla v krásné vídeňské aréně dva parádní výkony. Nejdříve na šedesátce opět běžela pod 8,00. Po velmi dobrém startu jí v posledních 10 metrech trochu chybělo na síle, nicméně čas 7,97 s je na Majku velmi dobrý a je jen otázkou času, kdy prolomí hranici 7,90 s . Majka si upevnila první místo ve slovenských průběžných tabulkách dorostu !!

Ještě lepšího výsledků dosáhl slovenský sprinterský talent na dvoustovce. Mária z nepříliš výhodné druhé dráhy dokonce překonala časem 25,68 s svůj absolutní osobní rekord a po problémech s onemocněním v posledním měsíci a absolutním deficitu tréninku rychlostní vytrvalosti po dlouhých 6 týdnů se jedná až o neskutečný výsledek !! Také na dvoustovce Majka po včerejšku kraluje slovenskému žebříčku dorostenek a poprvé se na objevuje i v žebříčku evropském , kde je momentálně v neredukci 69. a v redukci ji najdeme v první evropské třicítce !!! Rozhodně se ukazuje že letní měkčí slovenský  limit opravňující ji ke startu na červencové mistrovství světa leží na dosah a to samé platí i pro její potencionální start na Evropských olympijských hrách mládeže v Baku, přičmemž měkčímu slovenskému limitu Majka vyhověla už nyní !!!!  Po kalitní jarní přípravě a v případě, že se 16 leté dorostence vyhnou zdravotní problémy by mohla Majka odstřelovat i hranici 25,00 sekund na této sprinterské distanci. 

Spokojená se vracela i Simona SEDLÁČKOVÁ. Ta znovu běhala uvolněná a v pohodě a časem 8,02 s na šedesátce  potvrdila vysokou stabilitu svých výkonů, které se pohybují v pásmu 5 setin sekundy. Simča tak při každém (!!) letošním startu překonala svůj starý osobní rekord z minulých let.  Po dlouhé době se Simona představila i na dvoustovce a i tady to vyšlo na osobní rekord. Čas 26,86 s je vzhledem k jejim zdravotním komplikacícm (následky boreliózy) solidní.

A tak nejméně spokojenou členkou "Vlčí smečky" byla tentokrát Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Té se tentokrát příliš nepovedla čtyřstovka, kde očekávala mnohem lepší čas než včerejších 62,72 s což je o plné 2 sekundy horší čas než běžela minulý týden. Vše si chtěla Štěpánka vynahradit na dvoustovce, ale v druhé dráze, kam byla nasazena se dlouhonohá slečna trochu "umlátila" a ani tady nebyla Štěpánka z času 26,57 s příliš odvázaná..... Ale ne vždy se vše vydaří a štěpánka si je dobře vědoma, že je velmi perspektivní atletkou, která jistě již v příštím závodě ukážě svůj skutečný potenciál. Zatím se jí obtížný přestup ze žákovské do dorostenecké kategorie daří. Na 60m je Štěpánka ve svém ročníku 1999 3. nejrychlejší na sprinterkou Česka, na dvoustovce 4. a na čtyřstovce jí patří 5. příčka ......

Nyní odjedou Zdeněk STROMŠÍK, Kateřina VÁVROVÁ a Majka ŠIMLOVIČOVÁ na krátké soustředění do Nymburku, ostatní se budou připravovat v domácích podmínkách a pak už se budeme pomalu koncentrovat na vrcholy české a slovenské atletické halové sezóny !!!! Ten první v Praze a Bratislavě na nás čeká již za 2 týdny......

J.V. 1.2.2015

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved