Tomáš Dostrašil pojede na letní Olympiádu dětí a mládeže do Olomouce !

Jeden ze skupinky mladých andílků (Vojta Karásek, Ondřej Rapp, Tomáš Dostrašil) - Tomáš včera ukázal, že nechce být stále ve stínu úspěšnějších členů Atletiky s radostí a rázně vykročil do českých žákovských tabulek.

Cílem Tomáše pro letošní rok byla účast na Olympiádě mládeže v Olomouci a účast na mistrovtví republiky žáků na podzim. První cíl je splněn !

Tomáš za svým cílem vykročil rázně od prvních závodů v minulém týdnu. V Liberci při krajských přeborech družstev žáků podstoupil za strašlivého počasí (5 stupňů, déšť a vítr)  první souboj s dalším Tomášem - Pulíčkem (nadějný vícebojař ze skupiny M. Ruckého) první souboj o nominaci. Vyhrál velmi dobrým časem 15,08. Za dva dny na to však při dalším nominačním souboji taktéž v Liberci, prohrál s T. Pulíčkem díky velmi pokaženému startu.

Vzájemné souboje tak byli 1:1 a pro našeho Tomáše hrál lepší čas! Dana Jandová jako krajský trenér odpovědný za nominaci, rozhodla, že poslední duel o místo na startovní listině Olympiády mládeže, proběhne v rámci první disciplíny víceboje, tento týden v Jablonci.

Náš Tomík zaklekával do bloků s časem 15,08 Tomáš Pulíček pak s časem 15,14. Včerejší závod měl tak velký náboj a byl velmi vyhecovaný. Oba borci chtěli Danu Jandovou přesvědčit, že právě oni budou těmi, kdo by měl startovat v Olomouci za Liberecký kraj nad krátkými ploty.

Byl z toho obrovský boj, který vynesl oba mladíky ke skvělým časům. Náš Tomáš nakonec zvítězil v čase 14,35 - což bylo v tom okamžiku třetí místo žákovských tabulek a zlepšení osobního rekordu o více jak 7 desetin. Tomáš Pulíček byl nakonec tím kdo odešel z tohoto souboje jako zklamaný, avšak i on se dokázal v tomto souboji obrovsky zlepšit na 14,59.

Tom Dostrašil si tak splnil svůj první letošní sen, podívá se na svou první velkou celorepublikovou akci a myslím, že tam nemusí být bez šance. Minimálně finále by mohlo klapnout.

Budeme držet palce !!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved