Super rychlé sprinty na CORNY !!!

Za nádherného atletického počasí, kdy ručička teploměru ukazovalo ke 30 C se v Uherském Hradišti konalo okresní kolo středoškolského poháru CORNY. Středoškolačky ze Starého Města, které v loňském roce postoupily z celostátního kola, až na Mistrovství světa středoškolských her, které se konalo koncem června v činském Wuhanu, neponechaly nic náhodě a zvítězily s náskokem 1000 bodů, před svými největšími rivalkami z gymnázia Uherské Hradiště. Dokázaly tak zacelit ztrátu své loňské největší opory Kačky VÁVROVÉ, která po prázdninách začala navštěvovat jiný školní ústav. "Vlčice" Štěpánka KOLÁŘOVÁ a Majka ŠIMLOVIČOVÁ patřily k největším oporám týmu, z indivuduálních výkonů nejvíc potěšila šedesátka Štěpánky KOLÁŘOVÉ, která využila téměř dokonalých,  atletických podmínek a zvítězila v novém osobním rekordu 7,78 s !!!!

V kategorii chlapců, byl největší oporou týmu "Staroměšťáků" naše nová akvizice Honza VÁCHA !!!! Ten získal hned 3 vítězství na stovce, premiérové čtvrtce a jako finišman štaftety. Na stovce taktéž on využil pro sprintery skvělých podmínek a vylepšil svůj týden starý osobák z Olomouce o dalších 9 setin na 11,12 s !!!!  Ani tak skvělé výsledky, ale středoškoláky ze SM do krajského kola neposunuly. Na trati 1 5000 metrů do cíle doběhl jen jeden závodník tohoto školního ústavu a taková bodová ztráta se nakonec ukázala jako příliš velká..... :( 

60 m dívky: 

Pro nás nejparádnější disciplína, vždyť na ní středoškolačky ze Starého Města, zásluhoou skvělých výsledků Štěpánky KOLÁŘOVÉ a Majky ŠIMLOVIČOVÉ  získaly neskutečných 1812 (!!!) bodů. Štěpánka běžela svůj letošní nejlepší závod a zaslouženě zvítězila v novém osobním rekordu 7,78 s !!! Na druhé místě Majka ŠIMLOVIČOVÁ běžela taktéž velice solidních 7,85 s , škoda jen, že obě nenastoupily v jednom běhu, mohl to být hodně zajímavý souboj. :)  Holkám vál při jejich bězích do tváře mírný protivítr - 0,4 resp.  0,6 metrů za sekundu....

200 m dívky:

Na dvoustovce už začalo foukat výrazně více a v době běhu Majky a Štěpánky už hodně silně -1,5 m/s a nejednalo se o nějaký krátkodobý větrný poryv. Upřímně řečeno, ale na tuto distanci holky v současné chvíli už moc naběháno nemají, přesto se jim posařilo obsadit opět prvá dvě místa, jen v obráceném pořadí. Zvítězila Majka v čase 26,50 s , druhá Štěpánka, která skvěle vyběhla zatáčku, ale v závěru jí hodně "došlo" se musela spokojit s časem 27,21 s. I tak to ale znamenalo dalších skvělých  1 448 bodů pro družstvo. A bylo de facto rozhodnuto.... :)

štafeta 100 m - 200 - 300 m - 400 m 

Skvělý výsledek a bodový zisk ze sprinterských tratí, pak ještě umocnil výkon štafety, kdy Štěpánku na 400 m dlouhém úseku  a Majku na třístovce doplnila na dvoustovce další výborná atletka Slovácké Kačka Resslerová.  V takové "hvězdné´" sestavě bylo pak doplnění nejkratšího stometrového úseku pouhou formalitou a holky, které v této disciplíně zvítězily i v Číně, mohly těžko najít přemožitele...... Čas 2:30 min pak znamenal téměř 1000 bodový zisk což v konečném součtu znamenalo více 8 500 bodů pro družstvo !!!

 800 m

Samostatnou kapitolou pak zůstává výkon na osmistovce fotbalové reprezentantky  MIchalely DUBCOVÉ. Její jméno není atletické veřejnosti zcela neznámé, vždyť Míša v Číně doběhla na neskutečné 2. pozici. Dnes v sólo závodě dokázala, že přes prázdniny vůbec nezahálela a po dvou těžkých trénincích v tomto týdnu, zaběhla neuvěřitelných 2:18,45 min a znovu jsme tak oživili myšlenku její alespoň minimální spolupráce s naší skupinou. Jeden atletický trénink týdně jí určitě neuškodí, ba právě naopak a Míša si je toho sama dobře vědoma :)  Dnešní výkon by Míšu zařadil mezi 7 nejepších dorostenek České republiky, v kategorii 16 letých by byla 3. (!!) a můžu vám garantovat, že pokud poběží tato sympatická mladá dívka v závodě, který si nebude muset odtáhnout zcela sama, ze svého již tak výborného výsledku ještě nějakou sekundu ubere. Jen tak pro zajímavost středoškolačka ze Starého Města a členka fotbalové akademie je rodačka z Poličné u Valašského Meziřičí, čili stejně jako naše sprinterská jednička Zdeněk STROMŠÍK !!!! Asi tam maji nějakou dobrou vodu, či co ??? :D 

HONZA VÁCHA

Naší nové akvizici, která k nám přišla od trenéra Kopeckého z Havířova se v hned od prvních dnů nebývale daří. Minulý víkend zvítězil na MMaS družstev na stovce, když v protivětru -0,6 m/s čas 11,20 s . Dnes svůj už tak velmi hezký výsledek vylepšil v Uherském Hradišti na 11,12 s při protivětru -1,2 m/s. Jak jsem naznačil již tento týden v minulém článku, výkonnostní cíle pro příští rok na trati 100 m, budou u tohoto borce zcela jistě začínat 10 a Honza bude skvělým partnerem pro naši sprinterskou jedničku Zdeňka STROMŠÍKA !!

Že se "lev z Havířova" nebojí ani delších distancí prokázal i dnes. Na premiérové třístovce si v hezkém souboji dokázal poradit ze stříbrným z MČR na trati 300 m př. Erikem Jelínkem a znovu zvítězil, tentokrát v čase 52,45 s , což je na první čtvrtku docela hezký výsledek. Pozitivní je na tom zejména skutečnost, že si Honza rozumně rozvrhl tempo, začátek nepřekopnul a v poslední rovince mu ještě zbyla síla i na závěrečný finiš !!!

 Jako "zkušený čtvrtkař" pak nastoupil Honza i k poslednímu úseku ve štafetě a nemohlo to skončit samzřejmě jinak než vítězstvím. 

Holky bez problému postupují do krajského kola, které se koná v Uherském Hradišti opět za týden, Honza se pak bude naplno soustředit na finále MČR v Olomouci, kde bude startovat v dresu Vítkovic a bezpochyby bude opět patřit, stejně jako dnes, k výrazným oporám svého týmu !!!

J.V. 17.9.2015

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved