Parádní vystoupení ve Vídni a Bratislavě

Zdenda 200 m: 22,77 s  Vašek 400m 52,14 s !!!

Neskutečně náročný dvojblok víkendových závodů absolovovali Vašek se Zdendou. Nejdříve se představili v rakouské metropoli v hale Ferry Dusíka o den později pak vyměnili hlavní město Rakouska za slovenskou perlu na Dunaji - Bratislavu, kde se k nim přidala kompletní skupina, kromě Toma Bočka, který doléčuje zranění třísel a na závodech by se měl ukázat už tuto sobotu.

VÍDEŇ:  Od rakouské metropole nás dělí necelých 140 kilometrů a zejména pražští kolegové si někdy ani neuvědomí, že je to od nás jen polovina trasy, kterou musíme strávit na silnicích, pokud se chceme zúčastnit halových závodů na Strahově či ve Stromovce a to už vůbec nemluvím o cestě do jablonecké haly, od které nás dělí kilometrů 380 !! A tak je víc než logické, že zejména moravští atleti nepohrdnou možností absolovovat kvalitní atletický mítink za hranicemi a nemusí projet stovky kilometrů napříč celou republikou. Vídeň nás přivítala pěkně promrzlá, ručička teploměru se ráno zastavila na mínus 15 stupních, ale v krásné hale Ferry Dusika bylo krásně vytopeno, což v mnohých případech v Česku neplatí. Tradiční INDOOR VIENNA GALA MÍTINK měl letos velice kvalitní startovku, v mnohých případech se plnili rekordy na MS v Dauhá, mimojinýni se podařilo i našemu Kubovi Holušovi v běhu na 800 , když zvítězil ve skvělém čase 1:46,96 min. Naši dva zástupci se představili na nejkratším sprintu, Vašek pak ještě ke své letošní premiéře na čtvrtce.

V běhu na 60 m se podařilo Zdeňkovi  v početné konkurenci více jak 60 domácích i zahraničních závodníků postoupit do B finále. Zdena naznačil stoupající formu. Oproti minulému týdnu z Bratislavy vylepšil svůj výkon o 5 setin, ve finále pak ještě 2 setinky ubral a tak si z Vídně odváží kvalitní čas 7,15 sekundy. Vaškovi se tentokrát moc nepovedl start, pak se snažil vše dohnat, pořádně v závěru zatáhl ale jeho úsilí již nestačilo na lepší výsledek, než 7,55 s. Vaškův čas však měl teprve přijít...V Rakousku, kde se před 16 lety narodil chtěl ukázat rozhodně víc a to se mu povedlo dokonale na jeho hlavní disciplině čtvrtce. Využil rychlé dráhy s kvalitně klopenými zatáčkami a svůj rozběh vyhrál v novém absolutním osobním rekordu 52,14 sekundy !! Ten halový z loňského rekordu překonal o 2,76 sekundy, venkovní o více jak sekunydy půl. Vašek se do toho tradičně opřel, ze 4. výhodné dráhy skvěle vyběhl zatáčku a zařadil se na startegicky důležité 1. místo, když do cíle už nikoho před sebe nepustil.Mezičas ze 300 - 36,6 s (!!) by byl nejlepším letošním tabulkovým výkonem na samostatné trati. Sobotní výkon ze 400 ho rázem řadí k jednomu z favoritů MČR a svým časem se zařadil tabulkově na druhé místo, před svého velkého rivala Dominika Žižku. Je pravda, že se sezóna teprva rozbíhá, ale pravdou také je, že za takový výkon se v lońském roce udělovala v hale medaile. Letos to bude hodně vyrovnané, tak budeme vidět, ale skvělý výsledek je pro Vaška jistě velkým povzbuzením.

BRATISLAVA: Na druhý den se oba borci představili znovu tentokrát na otevřeném Mistrovství Bratislavy. Vašek měl původně běžet osmistovku, ale přece jen mu dala sobotní čtvrtka dost zabrat, navíc jsme domů přijeli až po půlnoci a tak jsme se rozhodli jen k tréninkovému pojetí závodu se závěrečnou absolovovanou dvoustovkou. Běh neměl onu sobotní lehkost, ale čas 24,37 s není zas až tak špatný. Neděle ale patřila Zdendovi.... Ten po dvou sobotních 60 se cítil v mnohem lepší kondici a toho také při svém premiérovém startu na dvoustovké trati využil dokonale. Skvěle se popral se záludnými zatáčkami a časomíra v cíli se zastavila na neskutečných 22,77 sekund (!!!). Ještě nikdy v historii neběžel žádný český 16 letý dorostenec v hale rychleji a to už raději ani nepíši, že Zdendovi bylo 15 a sice teprve před 2 měsíci. Parádní premiéra !!! Zdena se představil i na trati 60m, kde čaasem 7,16 sekundy suveréně postopupil do finále, kde s přehledem zvítězil a znovu ubral 1 setinku na výsledných 7,14 s. Časy ze 60 a 200 se stal lídrem letošních dorosteneckých tabulek a patří k nejžhavějším kandidátům na zlato na halovém MČR. Vůbec pohled do statistiky dává důvod trenérovi ke spokojenosti. Na 60 a 200 kraluje Zdena, na 400 je na druhé pozici Vašek.... Tak jen aby nám to vydrželo.

Premiérovou dorosteneckou osmistovku si v Bratislavě odbyl Tomáš Daněk. Cíl byl vytvoření nového osobního rekordu. Tomášovi se to povedlo a předvedl takticky skvěle vyvedený závod, když dokonce v závěrečném spurtu pro sebe urval palmu vítězství. Časem v cíli - 2:14,77 překonal svůj halový osobní rekord o více jak 6 sekund a ten absolutní přesně o sekundu. Tom pomalu krok za krokem stoupá vzhůru a už dnes je v jeho možnostech běžet na úrovni 2:10. Chce to ale ještě odvážněji rozběhnout 600, někde na úrovni 1:36 - 1:37. Sobotních 1:41 už bylo moc pomalé, aby jsme mohli doufat v ještě kvaltnější výsledek. Tomáš si to jistě schová na důležitější závody, jako je například blížíci se Mistrovství Moravy a Slezska, které se koná ve stejné hale již za 2 týdny....

Co říci závěrem. Start do sezóny se nám vydařil na jedničku. Zdenda stabilizuje své výkony, v posledním víkendu zaběhl v rozbězích a finále 7,17, 7,16, 7,15, 7,14 to je předpokladem že po důkladném vyladění se můžeme znovu dočkat času pod hranicí magické sedmičky. Jsem přesvědčen, že neřekl poslední slovo ani na dvoustovce, Zdenda se s tratí sžívá, "ošahává" si zatáčky a asi zažijeme ještě hodně překvapení... Vašek si zaběhl kvalitní osobák na 60 a umocnil ho výkonem na 200 m . Časy 7,44 a 24,10 by byly osobními rekordy i venku. Na čtyřstovce předvedl nádherný výkon a i u něj je v jeho silách čas ječtě stlačit, i proto že u něj stále ještě doznívala viróza, ktará ho trápila po celý týden... Tom Daněk vstoupil do sezóny osobákem a pokud se mu podaří stlačit čas o 2-3 sekuny, účast na halovém MČR ho nemine. A tak jediným kdo je zatím smutný je Tom BOČEK, kterého v úvodu sezóny začala trápit třísla, ale situace se snad lepší, Tom už ve středu začne trénovat a v sobotu pravděpodobě také závodit. Absolovoval poctivě celou přípravu, natrénované má, tak teď jen být zdravý a prodat to !!!

 

J.V 25.1.2010

 

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved