Honza má limit, Kačce odfoukl radost vítr ........

Svou reprezentační premiéru skvěle zvládl HONZA VÁCHA !!!!  Při závodu v OLYMPIC HOPES dokonale využil sprinterům nakloněných klimatických podmínek a hned v rozběhu překonal limit ČAS opravnňující jek k účasti na ME do 17 let v Tbilisi !!!!

Honza byl nominován k běhům na 100 i 200 metrů. Před zraky svého táty a reprezentačního šéftrenéra mládeže Tomáše Purmana dokázal hned v rozběhu překonat o 1 setinu sekundy požadovaný limit ČAS a nový fantastický osobní rekord 10,88 s (!!) posunul 17 letého rodáka z Havířova do gruzinského Tbilisi, kde se v červenci koná ME do 17 let.  V přímém souboji dokázal zvítězit nad svým největším soupeřem ze startovního pole Filipem Bártou z Českých Budějovic, který si časem 10,92 s rovněž překonal osobní rekord (dosud 10,97 s) . Honza tak opatil Filipovi porážku ze Zlaté tretry....Oběmma borcům v reprezentačním dresu pomáhal vítr o povolené hodnotě 1,2 m/s !!!

Krásný souboj se odehrál mezi oběma aktéry i 2 hodiny později, kdy se konalo finále. V něm se podařilo po úžasném běžeckém projevu Honzovi opět zvítězit. Radost v cíli z času 10,79 s zkazil Honzovi až údaj od větroměru. Tentokrát vál už příliš silně - 2,8 m/s  Škoda :(((( Druhý v cíli Filip Bárta běžel 10,90 s, na 3. místě skončil Maďar Barnabáš Baki, ktterý běžel rovných 11,00 s .......

Radost z pokořeného limitu a nového osobního rekordu byla převeliká, přesto se dokázal Honza zkoncentrovat i na dvoustovce, která se běžela jako poslední disciplína početně ne příliš obsazeného mezinárodního mládežnického utkání.  Honza doběhl do cíle  o setinu sekundy pomaleji než Maďar Baki a celkově skončil druhý. Nicméně z nového osobního rekordu 22,13 s (w 1,0 m/s) měl velkou radost a vydařená dvoustovka byla parádní tečkou za dnešním závodem, ve kterém se Honzík předvedl ve vynikající fazónce :)  VELKÁ GRATULACE !!!

Kačka VÁVROVÁ už tolik štěstí neměla i když i ona, zejména v rozběhu stovky předvedla to nejlepší ze svého atletického umu. Kačku jsem takhle hezky jako při jejím prvním vystoupení dnes v Uherském Hradišti ještě běžet neviděl. Vynikající startovní reakce, skvělá akcelerační fáze  i přechod do švihu. V cíli neskutečný čas 11,68 s (!!!) , bohužel tentokrát s nepovolenou větrnou podporou, přesahující jenom o 6 desetin povolenou normu..... Po skvělém výsledku, šla koncentrace trochu stranou a emoce vyloudily i nějaké ty slzy. Přesto Kateřina dokázala ve finále již za téměř za bezvětří (+0,4 m/s) běžet opět pod 12,00, konkrétně 11,99 s, bylo ale evidentní, že už příliš chtěla a ani soupeřky ji nepřinutily k většímu úsilí. Kačka zvítězila s 8 desetinovým náskokem před Slovenskou Sussanou Chlepkovou....

K závěrečné dvoustovce nastoupily už jen 2 závodnice. Obě moje svěřenkně. Kačka VÁVROVÁ a Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Zvítězila Kačka ve výborném čase  24,38 s před Štěpánkou, která běžela 25,87. Holkám pomáhal vítr o povolené normě 1,0 m/s.

Všem 3 zástupcům "Vlčí smečky" gratuluji k parádním výkonům, zvláští dík pak Honzovi VÁCHOVI, který je po Kateřině VÁVROVÉ už druhým členem naší skupiny, který si sáhl na limit vrcholné mládežnické akce letošního roku !!!!